Předchozí
1 z 15
Další

Hořice přivítaly Obřího trpaslíka. Po 29 letech příprav byl slavnostně odhalen největší trpaslík na světě. „Je to úleva, odpadne mi teď spousta starostí,“ oddechl si předseda Okrášlovacího spolku Rašín a jeden z iniciátorů stavby nové nejvyšší sochy v Česku František Kozel.

Na sobotní slavnostní odhalení monumentu obřího trpaslíka u Hořic se přijel podívat dav lidí. Ceremoniálu se zúčastnili také sponzoři, kteří přispěli na kameny. Pantáta Okrášlovacího spolku Rašin František Kozel a 'otec' trpaslíka, autor návrhu Kurt GebauZdroj: Deník/Kateřina Chládková

Centrem Jičína se jeden páteční červnový večer procházel nahý, v červenci byl přistižen pod vlivem alkoholu za volantem. Šestačtyřicetiletému muži v uplynulých dnech sdělila policie podezření z přečinů výtržnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Policie ČR

Neuvěřitelný zkrat předvedl muž, který letos v září kradl cibuli na poli Piletic na okraji Hradce Králové. Když odjížděl z pole s přívěsným vozíkem plným zeleniny, pokusil se ho zastavit hlídač úrody. „Zablokovali jsme ho autem, vystoupil jsem, ale když jsem k němu šel, málem mě přejel,“ popsal drama letní noci Evžen Skral. Na poslední chvíli před autem uskočil a starou fabii vlekoucí kontraband pak s kolegou sledovali.

Zloděje zeleniny v autě naháněli zemědělci a policie 25 minut. Cibuli musel pak muž potupně vrátit na pole.Zdroj: VH Agroprodukt

Obří rozruch a hlavně vášnivou debatu na téma, co je umění a co kýč, vzbudila v březnu erotická malba ženy na hradeckém mostu U Soutoku. Graffiti o rozměrech pět krát dva metry namaloval za pět hodin tvůrce skrývající se pod uměleckým jménem JW17. Svůdná kráska plavající naznak s odhalenými ňadry vyvolala okamžitě vlnu emocí na sociálních sítích.

Erotická malba sprejem se veřejnosti většinou líbí. Zdrženlivěji se k dílu vyjadřují odborníci.Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

Až na kolonádu do Malých lázní v Bělovsi zasáhl izraelsko - palestinský konflikt, který se odehrává na Blízkém východě. V listopadu se hackeři stojící na straně Palestinců zaměřili na zimní pítko, které umožňuje návštěvníkům čerpat minerální vodu až do -3°C, a „uspali" ho. Důvod hackerského útoku se může zdát úsměvný - technologie zajišťující provoz pítka obsahuje součástky vyrobené v Izraeli.

Poslední listopadovou neděli se hackeři zaměřili na zimní pítko, které umožňuje návštěvníkům čerpat minerální vodu až do -3 °C, a „uspali' ho.Zdroj: FB Lázně Běloves

Vulgární nápis s do očí bijící pravopisnou chybou se objevil na zdi základny náchodských komunistů. Zeleným sprejem vyvedený vzkaz na autora prozradil nejen nenávist k levicové straně, ale i jeho nevalnou znalost češtiny.

Zeleným sprejem vyvedený vzkaz na autora prozradil nejen nenávist k levicové straně, ale i jeho nevalnou znalost češtiny.Zdroj: Deník/Jiří Špreňar

Do domu v Hradci se dobýval neznámý opilý muž, prý v něm přespal a ztratil se. Dítě, které měl s sebou, ani neznal.

Ilustrační foto.Zdroj: pixabay.com

Příhodné vysvětlení podal hradeckým strážníkům muž, který v jedné ze zdejších ulic na veřejnosti onanoval. Prý „to“ na něj přišlo po pivu. 

Zdroj: Městská policie HK

Ke kuriózní dopravní nehodě v Rychnově nad Kněžnou vyjížděli ve středu 4. října dopravní policisté. Šedesátiletý řidič si spletl zpátečku s jedničkou a s autem sjel do řeky Kněžná. A není se co divit, před jízdou se pořádně posilnil alkoholem.

Místo zpátečky řidič zařadil jedničku a skončil s autem v řece Kněžná.Zdroj: PČR

K další neobvyklé nehodě došlo v Kostelci nad Orlicí. Devatenáctiletý řidič havaroval podle policistů takzvaně „na umělce“. Svou jízdu Kostelcem mladík nechtěně zakončil na fotbalovém hřišti. Nadýchal přes 1,5 promile alkoholu.

Devatenáctiletý řidič křižovatkou projel rovně, narazil do plotu, poté se měl proletět skrz ochranou síť, narazit do brány a skončil v pokutovém území.Zdroj: SDH Kostelec nad Orlicí

Bzučení holicích strojků, spokojené pomlaskávání a jemné chlupy vznášející se ve vzduchu. Z farmy Romana Klouzy v Radimi na Jičínsku se stalo lazebnictví. Studenti tam zkrášlovali krávy na přehlídku.

Zdroj: Kateřina Chládková

Samice zoborožce šedého, která v červenci uprchla ze Safari Parku Dvůr Králové, si svobody dlouho neužila. Tým chovatelů ji objevil na základě hlášení obyvatel nedaleko areálu zoo, symbolicky v sousedství domu legendárního ředitele safari parku Josefa Vágnera. Pochutnávala si tam na třešních.

Chovatelé Safari Parku Dvůr Králové ve čtvrtek odchytili samici zoborožce šedého, která uprchla z areálu zoo.Zdroj: Michal Podhrázský/Safari Park Dvůr Králové

Manželé Richard a Karin Krajčovi otevřeli na prázdninové víkendy pro veřejnost kostel sv. Petra a Pavla v Chotěvicích. V loňském roce ho získali od církve. Lidé se nestačí divit, jak známý pár kostel vyzdobil. Je plný pop-artového umění a komiksových prvků. Na restaurování historických obrazů křížové cesty se podílejí Lucie Bílá, Jaromír Jágr, Leoš Mareš a Olga Lounová.

Zdroj: Deník/Jan Braun

V dílně Aleše Černého v umělecké kolonii v Jaroměři-Josefově vznikají ze starých vyhozených kol originální bicykly, rikši a další vozítka. Za deset let jich vyjely z Divokolárny v pevnostním Bastionu IV stovky. Stala se z nich jedna z místních atrakcí, slouží organizátorům i návštěvníkům tamního hudebního festivalu a hrají i v představení Cirku La Putyka.

V umělecké kolonii v Jaroměři-Josefově ze starých vyhozených kol vznikají originální provozuschopná vozítka. Za deset let jich rukama Aleše Černého prošly stovky.Zdroj: se svolením Aleše Černého

Žralok v Rozkoši? Neuvěřitelný objev a doslova senzace, která v první dubnový, tedy aprilovy den roku 2023, neměla obdoby.

Žralok ve východočeském moři Rozkoš.Zdroj: redakce Deníku