Agentura Dobrý den, která registruje české rekordy a vydává Knihu českých rekordů, a další členové odborné poroty usoudili, že projekt „Praha-Sněžka …okolo Česka", kterou v minulém roce absolvoval novopacký cyklista, je ze všech rekordů evidovaných v uplynulém roce ten nejvýznamnější.

Věcné ceny, trofej a certifikát předal Danovi Polmanovi před zaplněným pelhřimovským náměstím, starosta města František Kučera. Vyhlášení proběhlo v rámci „Festivalu Pelhřimov – město rekordů".

Dan Polman Rekordmanem roku.

Nebyl by to ani Dan Polman, aby se do Pelhřimova nevydal na kole. Dojel sem na stejném, jako měl na svém projektu, a v dresu, jaký měl vloni, když zdolával nejvyšší vrcholy všech krajů v Česku.

Celkem 155 km do Pelhřimova zvládl v rámci vytrvaleckého tréninku bez patnácti minut za šest hodin pouze s jedním litrem čisté vody. Rodina dorazila večer autem.

„Symbolické bylo, že ocenění jsem si převzal 10. června, tedy přesně rok poté, co jsem vyrážel z Prahy vstříc dlouhé pouti přes všech čtrnáct českých krajů a jejich nejvyšší vrcholy.

Celý galavečer uzavřel skvělý koncert Václava Neckáře a skupiny Bacily. Celá slavnost byla pro mě velkým zážitkem," sdělil nám Dan.    Míla Pour