V příštím roce díky nim čeká radnici rekonstrukce školního hřiště za deset milionů korun, na kterou získala padesátiprocentní dotaci z ministerstva školství a tělovýchovy. „Je to věc, která nás pálí, protože hřiště už dožilo a potřebuje celkovou revitalizaci. Je to doslova za pět minut dvanáct,“ zdůrazňuje starosta.

Stavba vypukne v červnu a skončit má v září, takže nijak výrazně nezkomplikuje školní výuku.

Dalším podpořeným projektem je dostavba hasičské zbrojnice. „Naši hasiči jsou zařazeni jako jednotka JPO2, takže k tomu potřebují odpovídající zázemí, což nám chybí,“ přiznává první muž lomnické radnice s tím, že záchranáři postrádají sprchy, moderní toalety i odpovídající zázemí. Skříňky na převlékání mají v současné době mezi hasičskými auty.

Přístavba vznikne na pozemcích města, náklady se pohybují kolem šesti milionů s padesátiprocentní dotací státu.

Novinka

Třetím úspěšným projektem s dotační podporou je přestavba rváčovské školy. Budova naposledy sloužila jako stacionář pro děti. Radnice se nyní domluvila s Libereckým krajem na záměru zřídit zde odlehčovací službu pro autisty. Bude to novinka v kraji.

„Pracujeme na realizační dokumentaci, stavbu bychom měli zahájit v příštím roce na podzim,“ konstatuje starosta. Tady se náklady na vybudování zařízení vyšplhají k 25 milionům, dotace od státu je přislíbena ve výši 21 milionů. Zařízení bude sloužit klientům do 26 let pro celý kraj, plánovaná kapacita je osm osob.

„Zabili jsme dvě mouchy jednou ranou. Oživíme nevyužitý objekt a zároveň nabídneme službu, která zde chybí,“ shrnuje Josef Šimek.

Město také počítá s tím, že v příštím roce provede kompletní rekonstrukci ulice Sportovců a místní komunikace Na Hrádkách. To už ale za své. Náklady jsou vyčísleny na částku 10,6 mil. Kč.

Lomnice bude rozpočet města na příští rok schvalovat začátkem příštího roku.