Zastavil se v Lázních Bělohradě, v Jičíně a v Kopidlně. Na několika místech na něj čekali kromě fanoušků i protestující odpůrci. V Bělohradě si odpůrci proti vystoupení Andreje Babiše a Karla Havlíčka dokonce připravili soustavu reproduktorů, kterými se snažili jejich proslovy přehlušit. V Jičíně pak ve středu ráno musela zasáhnout i policie, když došlo k šarvátkám mezi pískajícími a protestujícími odpůrci a shromážděnými příznivci známého politika. Odpůrce policisté na místě legitimovali.

Už v minulosti se spekulovalo o tom, že Babišovo putování Českem je součástí jeho předvolební kampaně nadcházejících prezidentských voleb. Babiš nicméně dosud svou kandidaturu nepotvrdil a spekulace o kampani vyvrací. Podle posledních prohlášení, která učinil na začátku června, svou případnou kandidaturu oznámí až na poslední chvíli a bude počítat s potřebnou podporou 72 poslanců. Alternativou pro kandidaturu na prezidenta je získání 50 tisíc podpisů občanů.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš momentálně čelí obžaloběv kauze údajného podvodu s padesátimilionovou dotací na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Hlavní soudní líčení by mělo začít 12. září.