Letošní představení se odehraje v duchu řeckých starověkých olympijských her. Možná byste tomu nevěřili, ale děti z Apropa, tedy děti s postižením, mají (s trochou nadsázky) připravenou řadu sportovních vystoupení. Podrobnosti prozrazuje Jitka Hrabová, koordinátorka sdružení. „Děti s postižením můžou sportovat a žít úplně stejně jako ostatní, jen občas potřebují pomocnou ruku. Přáli bychom si, aby diváci, kteří se na benefici přijdou podívat, prožili atmosféru plnou pozitivní energie, přijali nás takoví, jací jsme, a zažili spoustu legrace. Po dlouhých a náročných přípravách to pro nás bude zábava a moc se na všechny těšíme," vzkazuje všem.

Finanční prostředky, které se podaří během večera vybrat, půjdou na provoz cvičného bytu pro mladé dospělé s postižením. Cvičný byt je součást služby denního stacionáře, ale vznikl z potřeby oddělit službu pro menší děti, které mají úplně jiné zájmy než ti starší. Ti se například učí starat se o domácnost, přijmout a pohostit návštěvu apod.

Výtěžek z představení bude složen z darů několika firem z Jičína a širokého okolí.

Zástupci firem předají na slavnostním večeru šek dětem a bude jim patřit i dobrovolné vstupné. Návštěvníci mohou navíc podpořit Apropo i koupí dárkových předmětů v krámečku v předsálí divadla. Budou zde k dostání barvené šátky, svíčky ze včelího vosku, mýdla, šperky z keramiky, měděné spony nebo osázené ručně vyráběné květináče a další předměty, na jejichž výrobě se podíleli klienti stacionáře.

Přijďte se podívat, a pobavit se. Mezi vystupujícími nejsou jen olympionici z Apropa, ale i známé osobnosti jako Martha a Tena z Elefteriadu, Jakub Kazda. Představí se T. J. Sokol Jičín a BSK TJ Jičín.   Lenka Kreidlová