„Tak jako v loňském roce, chceme i letos pro vytvoření lyžařských tras využít polský skůtr. Problém je nyní v tom, že napadlo velké množství sněhu a skútr se v závějích boří. Přestože jsem s polským partnerem o této spolupráci hovořil, a to již od léta, musíme si nyní stanovit konkrétní postup, kdy projíždění tras zahájíme. Potřebujeme, aby si sníh tak zvaně sednul, protože potom se stopa lépe projede,” popisuje situaci místostarosta města Pavel Hečko.

Velkým problémem jsou podle něho ohraničené pozemky, pastviny a různé ohrady. „Pokud si vlastník ohraničí svou parcelu, tak je to v pořádku. Dost často se nám ale stává, že je pastvina ohraničena elektrickým drátem i přes cestu. To potom nastává ten problém, kdo je vlastníkem ohradníku, proč je tam takto umístěn a podobně. Takže projíždění stop není jednoduchá záležitost, především z hlediska vlastnických vztahů k pozemkům,” dodává Hečko.
Milovníci “běžkování” v okolí Meziměstí si tak pro zatím budou muset při projíždění stop vystačit sami. (Kateřina Ostradecká)