„Pan premiér vyslovil přání seznámit se s větší investiční akcí v kraji a volba padla na Kuks. Tady bych chtěl otevřít otázku čerpání dotací, a jak může například vláda a premiér v této oblasti krajům pomoci," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Z barokního areálu bude premiér pokračovat do Dvora Králové nad Labem, kde navštíví královédvorské Městské muzeum. To prošlo v letech 2009 až 2013 rozsáhlou rekonstrukcí.

Poslední zastávkou bude  Jičín, kde předseda vlády zavítá do Domova pro seniory a do Oblastní nemocnice Jičín. I do tohoto krajského zdravotnického zařízení se totiž plánuje investovat, a to částkou zhruba ve výši 220 milionů korun.

Na své pracovní cestě bude premiér jednat s hejtmanem Lubomírem Francem i s dalšími zástupci regionu a místních samospráv především o aktuálních problémech, se kterými se region potýká.

Sobotka sice v kraji již několikrát byl, ale nikdy to nebyla oficiální návštěva. Naposledy zde před zhruba dvěma týdny otvíral dostavbu dálnice D11. V dubnu kraj navštívil také prezident Miloš Zeman.