VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předvánoční jarmark a dny otevřených dveří v Centru bez bariér

Nová Paka /NAPSALI JSTE NÁM/ - Ve dnech 26. - 27. listopadu , v neděli a v pondělí otevřeme areál Života bez bariér a přivítáme všechny zájemce na Dni otevřených dveří, spojený s tradičním předvánočním jarmarkem.

12.10.2017
SDÍLEJ:

Předvánoční jarmark v Nové PaceFoto: Archiv organizátorů

Na výrobě zboží, které nabídneme na jarmarku se významně podílí klienti sociální rehabilitace a denního stacionáře, další předměty jsou vyrobeny zaměstnanci rukodělných chráněných dílen. Výrobky si bude možné zakoupit v přízemí v budově Centra bez bariér (Opolského 148, Nová Paka) po oba dny od 8.30 hodin do 17.00 hodin.

Kromě nákupů dárečků pro radost je možno nahlédnout " pod pokličku" celkové činnosti Života bez bariér a prohlédnout prostory Centra bez bariér, kde poskytujeme naše služby. A které to jsou?

Odborné sociální poradenství – pro osoby se zdravotním postižením, seniory a pečující osoby, na který jsi mimo jiné získali podporu Nadace Agrofert.

Sociální rehabilitace – služba určená lidem se zdravotním postižením a seniorům do 80 let věku, která v prvním nadzemním podlaží nabízí řadu různých činností, které mají posílit a podpořit samostatnost a nezávislost klientů, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a podporovat je v posílení pracovních návyků a získání odpovídajícího zaměstnání dle potřeb a schopností klienta . Služba sociální rehabilitace je součástí projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV“, který je podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ).

Denní stacionář je umístěn v přízemí budovy Centra bez bariér. Tato služba je určená lidem s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením, kteří mají sníženou soběstačnost a potřebují dopomoc druhé osoby. Denní stacionář nabízí svým klientům rozmanité aktivity s ohledem na jejich zájmy a schopnosti. Součástí aktivit klientů jsou účasti na sportovních a kulturních akcích.

V letošním roce klienti v rámci muzikoterapie (projekt realizovaný za podpory Ministerstva kultury ČR) se účastnili několika veřejných akcí. V rámci projektu "Sport handicapovaných", podpořený Libereckým krajem se mohli klienti věnovat sportovním aktivitám ( jízda na koni, lyžování,kuželník, společné klání Hry bez hranic atd.)

Pro všechny návštěvníky bude zajímavá také půjčovna kompenzačních pomůcek, která nabízí pomůcky pro domácí péči pro osoby se zdravotním postižením, v rekonvalescenci nebo seniory. V půjčovně najdete přes 150 pomůcek, kromě mechanických a elektrických vozíků a tříkolek také polohovací lůžka, pomůcky pro osobní hygienu, motomed a další.

V prostorách denního stacionáře a sociální rehabilitace budou připraveny výtvarné dílničky, kde kdokoli může zkusit svůj um a vytvořit vlastní dáreček . Za cenu 10,-Kč lze vyrobit originální tapetovou záložku do knihy, z dostupných materiálu či z papíru vytvořit dárek, který určitě v nadcházejícím čase vánoc potěší vaše blízké.

Jste srdečně zváni na poslední listopadovou neděli a pondělí ve dnech 26.- 27.11 do Centra bez bariér v Nové Pace. Jitka Fučíková za Život bez bariér

Autor: Redakce

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení