Průvodcem po Vídni nám byl Pavel Bičiště. Po dlouhé cestě autobusem jsme se konečně ocitli před dřívějším sídlem Habsburků, zámkem Schönbrunn, kde jsme mohli spatřit rozlehlé zahrady, či vystoupit k překrásné stavbě Gloriette, kde jsme ocenili úchvatný výhled na celou Vídeň.

Naše cesta pokračovala k muzeu, jehož výstava se týká Vídně v období Římské říše. Následně jsme měli možnost vejít do katedrály sv. Štěpána, po čemž následovala návštěva Kapucínské hrobky, v níž jsou pohřbeni příslušníci habsburského rodu, a tím pádem i vladaři Českých zemí, jako například Karel VI., Marie Terezie, či následník habsburské dynastie, dlouholetý člen Panevropské unie a bojovník proti fašistické, nacistické a komunistické tyranii Otto von Habsburg.

Poté jsme se rozdělili na tři skupiny. Jedna odešla na adventní trhy, druhá navštívila Uměleckohistorické muzeum a třetí Přírodovědné muzeum. Při zpáteční cestě k autobusu jsme viděli sochu Marie Terezie, nacházející se naproti Uměleckohistorickému a Přírodovědnému muzeu a budovu rakouského parlamentu. Exkurzi jsme zakončili návštěvou obchodního centra Primark.

Rád bych poděkoval Mgr. Věře Rolfové a Mgr. Daně Nečesané za organizaci úžasného výletu.   Filip Šťovíček 4. G