Tendr se bude opakovat na jaře. „Vloni se nám nepodařilo projekt vysoutěžit, nikdo neměl o zakázku zájem, takže jsme ji museli zrušit," přiznává místostarosta Pavel Bouchner.

Tendr bude vyhlášen letos ve spojení s opravou některé z komunikací. Město už nechalo v místě nového přechodu vybudovat veřejné osvětlení za 70 tisíc korun, přechod bude stát zhruba 140 tisíc korun.

Přecházení v blízkosti kruhové křižovatky u marketu Lidl je pro chodce nebezpečné. Město tu chce zřídit přechod s ostrůvkem, zpočátku ale bezúspěšně manévrovalo mezi silničáři a policisty. Na otázku, proč nebyl přechod vyznačen už při stavbě kruhového objektu, Pavel Bouchner odvětil: „V prvním návrhu byly přechody namalované, během realizace došlo v rámci ústupků ke změně na místa pro přecházení, označená pouze značkami. Ve finále značky nebyly vůbec rozmístěny ."

„Musíme utíkat přes silnici, přecházení je zde nebezpečné," říká Lenka Ulrichová, která je pro vyznačení přechodu s ostrůvkem. „Přecházení je tu opravdu hrozné, navíc někteří řidiči, kteří sem odbočují z kruhové křižovatky, mnohdy do poslední chvíle neukazují. Směrem k Lidlu přitom chodí většina lidí ze sídliště, je potřeba s tím něco udělat," hřímá pan Jarda, který úsekem denně prochází.