Na nabídku jičínské radnice ovšem reagovala pouze společnost Senior Holding z Prahy. Ta by chtěla získat dva chátrající objekty za jeden milion korun. Město je přitom nabízí za 14,5 milionu a přilehlé pozemky za 6,7 milionu. Celková částka 21 milionů korun je však pro pražskou společnost neakceptovatelná.

„S cenou pozemků firma souhlasí, celkem by nám zaplatila osm milionů korun," komentuje starosta Jan Malý jedinou nabídku.

„Věc bude projednána na zastupitelstvu, sám jsem zvědav, jak budou zastupitelé reagovat, protože my máme zájem, aby tu byl seniorský dům vybudován, protože tuto službu potřebujeme," pokračuje Malý.

Radní nyní doporučili nabídkové řízení zrušit. Podle Malého se k řešení nabízí dvě možnosti. Další nabídkové řízení nevypisovat a nebo vyhlásit nové se snížením ceny včetně řádného zdůvodnění.

VYUŽITÍ OBJEKTŮ

Využití dvou budov v bývalém vojenském areálu pro sociální účely už vloni prezentovaly v Jičíně dvě firmy, a to Senior Holding se sídlem v Praze, která chtěla v kasárnách vybudovat zhruba 120 lůžek pro seniory, koncipovaných do domácností a domov pro péči o osoby s Alzheimerovou chorobou. Stejný model už firma realizovala v Chrudimi.

„Koncept se nám líbil, nicméně rozpor je s cenou," konstatuje Jan Malý, který by se přikláněl k jejímu ponížení stejně jako místostarosta Petr Hamáček a radní Luděk Havel. „Musíme zvážit všechna pro i proti," reaguje opoziční zastupitel Miloš Starý (Jičínský demokratický klub).

O lokalitu měla vloni zájem také mladoboleslavská společnost EUCentrum a.s., která žádala o odkup pozemků pro realizaci projektu bytového družstva seniorů. Cílovou skupinou jsou osoby starší 50 let a osoby bez ohledu na věk s vážným zdravotním hendikepem, pro které by bylo vybudováno adekvátní bydlení včetně zázemí a služeb. Na nabídku Jičínských ale nyní nereagovala.