Městské kulturní středisko ve spolupráci s lázněmi nachystaly týden plný zábavy pod názvem Neseďte děti o jarních prázdninách doma.

V pondělí vás čeká v sále kulturních lázní od 10 hodin představení loutkového divadla Bodi z Jaroměře s názvem Sněhová královna.
Výtvarná dílna s Růženou Bičišťovou je nachystána na úterý do ZŠ Lázně Bělohrad. Začíná v 9.30 hodin, přezůvky s sebou.
Turnaj ve florbale II.stupeň v hale SOU Lázně Bělohrad se uskuteční ve středu 5. února od 9 hodin. Akce je určena pouze předem přihlášeným družstvům, která se ozvou do pátku 31.ledna u učitele Martina Menčíka v ZŠ. Hrát se bude v počtu hráčů 5+1 (5 hráčů v poli + brankář).
Potřebné věci: obuv do haly, vlastní florbalku, brankáři musí mít helmu (možno zapůjčit na místě).
Turnaj ve florbale pro první stupeň je plánován na 6. února od 9.00 hodin do sokolovny.
Turnaj je určen pro družstva z I. stupně základní školy, která se do pátku 31.ledna přihlásí u učitelky Lacinové v ZŠ. Hrát se bude v počtu hráčů 4+0 (bez brankaře na malé branky).Potřebné věci: obuv do haly, vlastní florbalku.
Představení divadla Špílberg Krysáci (kulturní sál lázní 80,- Kč) začíná v pátek 7. února od 10.00 hodin.

Dobrá zpráva je tu pro plavce. Kluci a děvčata mají tento týden vstupné do bazénu za polovičku, což je 25 korun. Pro všechny návštěvníky platí otevírací doba pro veřejnost a provozní řád bazénu.

Novopacké aktivity

Také v novopackém Domě dětí a mládeže Stonožka mají školákům co nabídnout. Výtvarná dílna a hry v DDM, to je pondělní program od 8.00 do 12.00 hodin, cena: 50 Kč.
V úterý se můžete vydat do přírody a také si zahrát a opéct buřty. Čas 8.00 – 12.00 hodin, cena je 50 Kč.
Na středu je pro zájemce nachystán výlet na lezeckou stěnu do Sobotky. ( 9.00 – 13.00 hodin, cena: 280 Kč).
Ve čtvrtek se můžete oddat vodním radovánkám v čestlickém aquaparku. (cena: 440 Kč, děti, 540 Kč dospělí). A v pátek bude v DDM opět zábava a kreslení ( 8.00 – 12.00 hodin, cena: 50 Kč).
Pro zájemce, kteří si zvolí celotýdenní program, provozovatelé nabízí zvýhodněnou cenu na celý týden, a to 820 Kč.

K – klub

Středisko pro děti, jičínský K – klub pořádá pro děti o jarních prázdninách následující výlety.

V pondělí je v plánu exkurze do sklárny, podzemí a bobovačka v Harrachově.
Pěší výlet z Bradlecké Lhoty na vrch Tábor, odtud cestou necestou na Ploužnici na oběd a autobusem do Jičína, to je úterní program. Ve středu pojedou Jičíňáci na horolezeckou stěnu do Sobotky a ve čtvrtek vyrazí do aquaparku v Čestlicích.
Pátek bude také sportovní, školákům bude otevřena kuželna v Jičíně, a pokud budou dobré sněhové podmínky, počítá se sáňkovačkou pod Zebínem a návštěvou psího útulku.

Na sobotu zvou Káčkaři od 15 hodin do budovy na Valdštejnovo náměstí rodiče i děti na keramiku. Akce „Mámo, táto, nechte mě zapatlat se podle mě" je zacílena na prcky do tří let. Cena: dvě návštěvy po sobě jdoucí 360 Kč, každá další návštěva 150 Kč.

Hořické aktivity

Domov dětí a mládeže v Hořicích na jarní prázdniny nabízí celotýdenní příměstský tábor. Naplánovány jsou jak venkovní, tak pokojové aktivity, jako třeba výlety do okolí, výtvarná činnosti nebo cvičení tance. Výlety do vzdálenějších lokalit se konat nebudou, táborníci si vystačí s okolím Hořic. „Uvidíme, jak se vyvrbí počasí. Na něm je všechno závislé," sdělila Deníku Jaroslava Toušová.