Žáky, kteří halu dopoledne využívají v rámci tělesné výchovy, přivítá v areálu nová výmalba soklů chodeb a umytá okna ve velké tělocvičně, které ve výšce 8,5 metru není tak jednoduché umýt a je nutné na práci objednat firmu se zaměřením na práci ve výškách.

Generální úklid
Zároveň byl v celém objektu proveden generální úklid včetně oprav, které v běžném provozu nelze provádět, aniž by došlo k uzavření haly. Milovníci sportu z řad veřejnosti se mohou opět těšit na svá pohybová cvičení, která s oblibou ve školním roce navštěvují.

Jako první zahájily svoji činnost sportovní aktivity, které pořádá hala sama. K nim patří klasická jóga, cvičení pro věkovou kategorii 60+ a sportování dětí, při kterých si mohou za poplatek 20 Kč přijít zahrát do velké tělocvičny florbal nebo badminton, případně do menšího sálu stolní tenis.

Dozor nad dětmi
Dozor při aktivitách dětí je zajištěn správou haly. Rodiče tak nemusí mít obavy o bezpečnost svých dětí, které sportováním tráví svůj volný čas smysluplně. Posilovna svoji činnost nepřerušila ani o prázdninách, tak zájemci o aktivní formování těla měli možnost trénovat celoročně.
Veškeré informace o sportovních možnostech v areálu sportovní haly najdete na jejich stránkách: www.hala-kopidlno.cz

Konec prázdnin
S prázdninami se hala rozloučila Veselým sportováním, při kterém si školáci i předškoláci mohli mimo jiné vyzkoušet. jak venkovní oblíbené letní sporty lze provádět s trochou fantazie i v prostorách haly, aby se jim po nich v chladných měsících nestýskalo.

Děti si tak vyzkoušely například velice netradiční plavání na lehátku po palubovce, sportovní rybolov, zdolávání rozbouřené řeky skoky po kamenech apod. Je jen škoda, že se akce nezúčastnilo více dětí. Byly pro ně připraveny drobné odměny a sladkosti, kterými k dokonalosti sportovního odpoledne přispěli kopidlnští podnikatelé.

Další plány pořadatelů
Pořadatelé moc děkují, že tak napomohli k radosti malých sportovců, když přebírali dárkové balíčky, jejichž obsah okamžitě zkoumali s neskrývanou zvědavostí. Správa haly už nyní přemýšlí, čím děti překvapí příště.  Jitka Kymličková