Akce se má zúčastnit tradičně na 80 vozidel a v duchu posledních ročníků se má v hlavní den opět méně ,,závodit" a více se bavit. Soutěž bude přehlídkou nejen historických vozidel, ale i elegance tehdejšího oblékání, neboť již téměř všichni účastníci setkání absolvují v dobovém oblečení.

POZOR, ZAČÍNÁME!
Sraz účastníků je v pátek 3. června v kempu Rumcajs, kde po budou mít po tři dny zázemí. Po obědě vyjedou na výletní jízdu. V sobotu 4. června od 8:00 do 10:30 h. budou vozidla vystavena na Valdštejnově náměstí v Jičíně. V 10:30 hodin začnou startovat první posádky na trasu orientační jízdy Českým rájem. V podvečerních hodinách návrat účastníků do kempu Rumcajs k přátelskému posezení s hudbou.

POHODOVÁ JÍZDA
V neděli 5. června v 10.00 hodin bude z kempu odstartována poslední akce tohoto třídenního setkání, pohodová jízda se soutěží elegance. V průběhu setkání od pátečního dne do neděle, si lze vozidla prohlédnout v kempu Rumcajs, návštěvníkům volně přístupném, kde je zajištěno zázemí účastníků i návštěvníků, včetně celodenního občerstvení. Pořadatelé z VCC Jičín zvou i na jubilejní 10. ročník Loukotí a řemenů v Jičíně, který se chystá na 1. – 3. července.    (vk)

Ke článku je připojena fotogalerie z loňského ročníku této akce.