„Zatím nemůžeme sdělit, zda má projekt šanci na úspěch. Prodej je podmíněn výstavbou kruhového objezdu na silnici první třídy. S tím parcelu nabízíme od prvopočátku a tento záměr stále trvá," říká k nabídce starosta města Josef Cogan.

Firma ovšem uvedla, že do stavby kruhové křižovatky je ochotna investovat maximálně tři miliony, na vybudování dopravního uzlu by se měl podle ní podílet také kraj, Ředitelství silnic a dálnic ČR i město Nová Paka. „Je to jeden z důvodů, který výstavbu zřejmě neumožní. Pokud investor kruhový objezd

nevybuduje, byla by extrémně zatížena současná křižovatka do sídliště a lipové aleje, což je pro nás nepřípustné. Přesto bude návrh standardně projednán," slibuje Cogan. „Jestli nám tu pozemky budou ležet pět, deset let, to není vůbec podstatné. Máme tady aktivum v hodnotě zhruba 23 milionů a pokud se nyní nezastaví, určitě se pozemky využijí v budoucnu," dodává.

Město výstavbu kruhové křižovatky prosazuje, i když má Novou Paku v budoucnu obkroužit obchvat. „Je to místo, kde můžeme kruhovou křižovatkou korigovat dopravu," míní starosta a zároveň připouští, že město by se samo pokusilo v následujících letech objezd zrealizovat.