K policii se Rush dostal krátce po svých třetích narozeninách, kdy ho panička zapůjčila krajskému ředitelství na speciální zásahy. "Velmi rychle jsme rozpoznali jeho talent pro pachové práce a vedli ho právě tímto směrem. V první polovině své služební kariéry pomáhal porovnávat pachy na základě metody pachové identifikace, poté prováděl vyhledávání omamných a psychotropních látek. Jeho pracovní den většinou vypadal tak, že jsme trénovali jeho poslušnost a pachové práce, abychom byli připraveni odvést, co nejlepší výkon v případě ostré akce. Za jeho policejní život odvedl mnoho kvalitní práce v obou specializacích," uvedla psovodka Tomášková.

Při jedné z posledních akcí ve spolupráci s celorepublikovým útvarem vypátral při domovní prohlídce několik skrýší velkého množství drog. Za odměnu většinou hrůzu nahánějící rotvajler dostával oblíbené piškoty nebo hračky.

Práci nyní pes přenechá mladším nástupcům, zůstane ale v rodině, kde si užije zasloužený důchod. "Práce psovoda nemá časový rámec. Pes se stane automaticky členem domácnosti. Můžeme tak říct bez nadsázky, že si vlastně nosíte práci neustále domů. Časem se z psovoda a jeho psa stane jedno tělo, jedna duše. Jen pak to může takhle fungovat.“ dodala jeho parťačka.