„Rodičky, které mají v plánu přivést na svět své miminko v jičínské porodnici se nemusí bát, že by byly odmítnuty,“ vzkazuje tisková mluvčí zdravotnického holdingu Lucie Chytilová.

V Oblastní nemocnici v Jičíně nadále probíhají operace pacientů s akutním problémem, vyčleněná lůžka zde mají i pacientky například po gynekologickém výkonu. O současném provozu porodnice nás přímo z oddělení podrobněji informoval zástupce primáře Petr Krykorka.

„Fungujeme bez omezení, na porodnici může přijít těhotná žena i s partnerem. Zjišťujeme, zda žena vykazuje známky infekce nebo se potkala s někým infekčním. Pro tyto případy máme speciální prostory,“ vysvětluje lékař.

Pokud je žena bezpříznaková, na oddělení se pohybuje v roušce, zdravotníci pracují v ochranných prostředcích. Při porodu, u kterého může být i partner, si rodičky roušku sundávají.Petr Krykorka přiznává, že personální stav na porodnici je oslaben kvůli nemocným porodním asistentkám, přesto zdejší porodnici nezavírají.

„Jedna asistentka se po nemoci do provozu vrátila, další přijdou v příštím týdnu. Asistentky se zřejmě nakazily mimo nemocnici,“ domnívá se Petr Krykorka.

Návštěvy na oddělení jsou pak zakázány. Gynekologické oddělení funguje rovněž bez omezení, jen operativa je redukována na akutní záležitosti.