V pondělí předali rodiče žáků 5. C řediteli Základní školy v Husově ulici v Jičíně Romanu Marešovi otevřený dopis, v němž vyjadřují své obavy o kvalitu dalšího vzdělávání.

Pozastavují se nad nečekaným odvoláním zástupkyně ředitele před začátkem roku a požadují zdůvodnění tohoto kroku. A protože v srpnu odešla i třídní 5. C Iveta Krejčí, chtěli znát její nástupkyni.

Píší, že odchodem Kateřiny Babíkové děti přišly o skvělou a oblíbenou učitelku matematiky. Čeká je čtvrtá kompletní změna učitelského sboru za čtyři roky. Obávají se, že škola nemá adekvátní náhradu za kantorku, která jako jediná zavedla při výuce matematiky Hejného metodu.

Ředitel Roman Mareš o změně zástupce ředitele uvažoval delší dobu, v srpnu o svém záměru informoval jičínskou radnici jako zřizovatele a odborovou organizaci. Uvedl, že s Babíkovou si ve vedení školy nevyhovují.

NEČEKANÉ ODVOLÁNÍ ZÁSTUPKYNĚ

„Důvody byly dost podstatné, paní Babíkové jsem je sdělil, více je nebudu specifikovat,“ odpovídá.

Kateřině Babíkové nabídl plný úvazek na dobu neurčitou a současně třídnictví v 5. C, což odmítla a 28. srpna rozvázala pracovní poměr dohodou. Ředitel ještě připomíná, že bývalá zástupkyně měla možnost pokračovat v práci třídní učitelky a učitelky matematiky Hejného metodou ve třídě, ve které působila dva roky jako třídní učitelka.

Škola přijala novou kantorku, kterou Mareš jmenoval třídní v 5. C. „Rodiče se ozvali, proto jsem obsazení vyučujících v této třídě přes víkend přehodnotil,“ vysvětluje ředitel k dalším personálním změnám. Nový návrh byl pro všechny strany přijatelný.

„Ředitel přehodnotil obsazení vyučujících a nabídl personálně přijatelné řešení, které by mělo garantovat kvalitní výuku našich dětí,“ říká za nespokojené rodiče Michal Kopecký.

Podle Kateřiny Babíkové byly důvody k jejímu odvolání úsměvné. „Vycházeli jsme spolu velice dobře a nikdy jsem nedostala žádnou ani písemnou výtku,“ znovu se podivuje nad nečekaným postupem.

Sama si nyní nedokáže představit, že by mohla pod současným ředitelem dále pracovat.