Aspoň jednu dávku vakcíny dostalo v kraji už 50 procent všech dospělých. „V Královéhradeckém kraji očkování probíhá plynule a rozložení očkovacích míst a jejich kapacita odpovídá množství vakcín, které do regionu v týdenních závozech proudí. V tuto chvíli je u nás aspoň jednou dávkou naočkováno přes 216 tisíc osob, což je téměř 40 procent celkové populace regionu. Předpokládáme, že během léta budeme mít 60 procent populace proočkovaných,“ pochvaluje si rychlost očkování hejtman Martin Červíček (ODS).

Aktuální koronavirovou situaci v kraji i podle regionů včetně očkování můžete sledovat ZDE

V kraji se očkuje na očkovacích místech v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Hořicích, Dvoře Králové nad Labem, Jaroměři, Broumově a ve Vrchlabí. Vedle toho mají lidé možnost nechat se očkovat v ordinacích praktických lékařů. Ti v regionu dohromady provedli už přes 43 tisíc vakcinací a očkování se u nich postupně zrychluje s příchodem většího počtu vhodných typů vakcín. V červnu by navíc měla přijít očekávaná velká dodávka vakcíny od firmy Johnson & Johnson, kterou budou praktici očkovat.

Polovina dospělých v kraji už má za sebou první očkovací dávkuPolovina dospělých v kraji už má za sebou první očkovací dávkuZdroj: Královéhradecký krajOčkovací síť v kraji pravděpodobně zůstane ve stejné podobě i po letních prázdninách. „Vzhledem k tomu, že v našem kraji od začátku očkujeme ve zdravotnických zařízeních a u praktických lékařů, nepředpokládáme, že očkovací síť budeme na podzim výrazně měnit. V tuto chvíli maximální kapacita očkovací sítě v regionu převyšuje dodávku vakcín a je tedy dostačující,“ doplnil hejtman.

Královéhradecký kraj byl na začátku roku jeden z nejvíce koronavirem zasažených regionů. Díky tomu je nejpromořenější částí republiky a epidemie zde rychle ustupuje. Za posledních sedm dnů testy v regionu odhalily 48 nových případů, před měsícem týdenní přírůstek činil 313 nově nakažených. Nižší přírůstky než Královéhradecký kraj má za poslední týden z celého Česka pouze Karlovarsko.