„Máme v kroužku mladého chovatele – dvanáctiletého Vojtu Pollaka, který zaslouží veřejné poděkování za perfektní reprezentaci jičínských chovatelů na olympiádě. Přestože nakonec zbyl z jičínských soutěžící jediný, byl odhodlán zúročit svůj čas, který věnoval nabytí vědomostí a zkušeností v chovatelství králíků," informuje vedoucí kroužku Eva Morávková.

Vojta se účastnil celostátního kola, byla to jeho premiéra v této soutěži a obsadil ve své kategorii nádherné 3. místo. Klání se účastnili také soutěžící z Polska a Slovenska.

Rovněž za zmínku stojí loňské chovatelské úspěchy děvčat: králíci – Purkrábková, 6. místo z jedenácti soutěžících; exotické ptactvo – Morávková, 4. místo ze sedmi soutěžících, kdy jí 3. místo uteklo o půl bodu; drobní savci – Odvárková, 3. místo z devíti soutěžících. To vše i se současným umístěním Vojty ukazuje na dobrou přípravu, přestože děti nemají zrovna ideální podmínky. Chybí jim chovatelské zázemí, kde by sbírali tak cenné zkušenosti. Opět se v kroužku budou děti scházet od konce září. ¨  (em)