V aule Základní školy v Lázních Bělohradě se diskutovalo o žhavých tématech.

V aule Základní školy K. V. Raise se znovu diskutovalo o plánované výstavbě přeložky silnic II/284 a II/501, ale i přestavbě místního zámku, ekologické zátěži ve firmě Deprag.

Právě kvůli jejímu odstranění se setkání zúčastnil Otakar Řehořovský z firmy Deprag CZ, který ujistil občany, že prostředky ve výši 113,2 milionu na řešení tohoto problému byly přislíbeny vládou těsně před jejím koncem. Již tento samotný krok je velkým úspěchem, neboť firma na tyto prostředky čeká od konce devadesátých let. Otakar Řehořovský uvedl: „Vše je připraveno, počítáme se zbouráním jedné budovy a vyjmutím zamořené zeminy. Realizace je nyní zbrzděna hlavně politicky.“

Zmiňovaná zátěž ve firmě Deprag CZ spadá do komplexní státní superzakázky na odstranění starých ekologických zátěží. Musí být vybrána firma, která bude sanace provádět, a potom může být otevřen celý projekt. Je třeba doufat, že řešení této záležitosti nebude dlouho trvat, neboť v Bělohradě a přilehlém okolí se nacházejí zdroje vody pro významnou část okresu, kterým hrozí již delší dobu znečištění.

Radní dále informovali veřejnost o aktualizaci vyhlášky o komunálním odpadu, o systému úklidu chodníků při sněžné pohotovosti či využívání dotací z Evropské unie.

MARTIN VIK