I přes silný listopadový mráz se policisté vydali na kontrolu pěších a cyklistů, zda jsou řádně označeni bezpečnostními prvky, a vzhledem k počasí si vzali do hledáčku i řidiče aut. U nich se zaměřili především na to, zda mají u svých vozidel očištěna všechna okna tak, jak jim ukládá vyhláška.

„Někteří museli svá auta při kontrole dočistit, měli na sklech jen průzory, což je nedostačující a nebezpečné," říká tisková mluvčí policie Hana Klečalová, která byla součástí hlídky u jičínského podniku Ronal. Policisté prováděli kontrolu nejen zde, ale hlídkovali i v Podhorním Újezdu, Nové Pace, v Jičíně v Hradecké ulici, v Hořicích, Kopidlně i Staré Pace.

„Vzhledem k počasí jsme zachytili spíše pěší, v ranním mrazu vyrazilo jen málo cyklistů. U pěších jsme zjistili, že reflexní doplňky sice mají, ale mnohdy nedostatečné. Mít navléknutou reflexní pásku pouze na uchu kabelky nestačí. Nejlepší je ji umístit na spodní část těla, třeba na lýtko, aby ji řidič při jízdě včas zaregistroval," poučuje nás Klečalová.

Policisté vyrazili do terénu ještě v pondělí večer, o výsledku kontroly vás budeme informovat.