Vzniklou situaci se snaží Policie řešit zvýšeným počtem silničních kontrol a dopravních akcí. Při jedné z posledních se policisté zaměřili na dodržování obecně platných předpisů v dopravě, jako je dodržování stanovené rychlosti jízdy, používání bezpečnostních pásů, správné předjíždění, technický stav vozidel, a v neposlední řadě zjišťovali, zda motoristé neřídí pod vlivem alkoholu.

Bylo zkontrolováno celkem 131 vozidel a zjištěno 10 dopravních přestupků. V blokovém řízení policisté vyřídili na místě 5 přestupků, za které řidiči zaplatili 2 tisíce korun. Dvěma řidičům uložili pokuty na místě nezaplacené v celkové výši 1 200 korun. Navíc policisté odhalili dva, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, a dva dokonce pod vlivem omamných a psychotropních lá­tek.

Jeden příklad za všechny. Hodinu po půlnoci kontrolovala policejní hlídka v Kopidlně na náměstí osobní motorové vozidlo Ford Escort, které řídil pětatřicetiletý muž z okresu Jičín. Policistům předložil požadované doklady a na dotaz, zda před jízdou požil alkoholické nápoje, uvedl, že vypil dvě piva. To také potvrdila provedená orientační dechová zkouška, která u něj prokázala přes 0.5 promile alkoholu. I když svého jednání velmi litoval a přiznal svoji chybu, přesto mu to nebylo nic platné. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.(kle)