V jarních měsících v roce 2016 prezentovalo Podzvičinsko oblast Podkrkonoší a členy sdružení na důležitých veletrzích v cestovním ruchu.

Prezentace oblasti Podkrkonoší.Ve dnech 11. – 12. března se Podkrkonoší představilo veřejnosti ve společné expozici Pardubického a Královéhradeckého kraje na veletrhu Infotour a cykloturistika. Hlavním tématem společné expozice byla vojenská historie, zejména pak vzpomínkové akce k 150. výročí bitvy u Hradce Králové. Počet návštěvníků byl kolem 5000, zájem byl především o materiály z oblasti Hořic, Dvora Králové nad Labem a Kuksu.

Euroregion Tour
Ve dnech 18. – 19. března proběhl 16. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2016, který se konal v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Podzvičinsko společně s městem Hořice a Dvůr Králové nad Labem prezentovalo oblast Podkrkonoší na expozici Královéhradeckého kraje. Návštěvníci se zajímali především o možnosti ubytování v našem regionu, dále potom o lázeňské městečko Lázně Bělohrad a Hospital Kuks.

První dubnový víkend od 1. do 3. dubna patřil veletrhu For Bikes v Praze. Jak sám název napovídá, jedná se o veletrh zaměřený na milovníky cyklistiky a cykloturistiky. V expozici Královéhradeckého kraje jsme společně s partnery z Revitalizace Kuks nabízeli propagační materiály členů spolku Podzvičinsko. Návštěvníci se zajímali především o Labskou stezku, ale i o další cyklotrasy v okolí Dvora Králové nad Labem nebo Hořic. Rovněž byla poptávka po penzionech a restauracích v blízkosti tras.

Návštěvnost všech veletrhů byla velká, proto věříme, že příliv turistů do Podkrkonoší v letošní sezoně bude růst.  DM Podzvičinsko