Soutěž ocení hrdinské zásahy jednotek dobrovolných hasičů a také kulturní, vzdělávací či sportovní akce pořádané sbory dobrovolníků.

Veřejnost může tak vybírat nejlepší. Soutěž ocení práci jednotek i sborů dobrovolných hasičů. „Přestože se věnují hasičině bez nároku na odměnu, je to velice náročná práce, a vyžaduje i nákladné technické vybavení," objasnil smysl soutěže její porotce Miloš Svoboda, náměstek z Generálního ředitelství záchranných sborů.

Lidé mohou hlasovat pro svého favorita mezi padesátkou finalistů vybraných odbornou porotou. „Výběr byl velice obtížný. Do soutěže se letos přihlásilo 164 jednotek a sborů. Každý z přihlášených by si zasloužil alespoň nějakou cenu," uvedla organizátorka soutěže Magda Slaninová.

Tři oblastní vítězové v obou kategoriích pak získají peníze na nákup hasičského vybavení. Vítěz veřejného hlasování získá 30 tisíc korun. Druhé a třetí místo pak 20 a 10 tisíc. Ceny budou předány na slavnostním vyhlášení 5. listopadu v Brně. Letos se koná již třetí ročník soutěže.

„Na webu http://www.hasici.Miletin.cz se dozvíte vše o našich hasičích, o jejich zásazích, pro které si nejvyšší ocenění skutečně zaslouží," informuje starosta Miletína Miroslav Nosek.

Hlasovat tak pro ně můžete zasláním SMS zprávy na telefonní číslo 900 77 06 ve tvaru: HASICI VCJ5, až do 11. října, a tím jim přidáte hlasy ve finále této soutěže.