Vedení obce se nakonec rozhodlo pro levnou variantu. Za 25 tisíc korun nechalo opravit nejvíce poškozené spáry. Průsak se tím zpomalil na přijatelnou mez.

„Na generální opravu bohužel nemáme dostatek finančních zdrojů," uvedl starosta Josef Chudoba, jenž post po komunálních volbách obhájil. Zmíněná „generálka" by stála v řádu několika milionů korun. Obec opravu dlouho odkládala, protože se pokoušela uplatnit reklamaci u firmy, která podle názoru zastupitelů dodala nekvalitní dílo.

V nadcházejícím roce představitelé Podhorního Újezdu a Vojic připravují zatrubnění příkopu a výstavbu nového chodníku včetně opravy opěrné zdi v sousedství požární nádrže. Investice by měla přijít zhruba na dva miliony korun, pomůže snad Státní zemědělský intervenční fond.

Další chystanou investicí je svedení odpadní vody z jednoho vyústění kanalizace do jiného tak, aby nebyla vypouštěna v blízkosti silnice. Odhad nákladů zatím není znám. V průběhu příštích čtyř let se také pravděpodobně uskuteční výměna oken u budovy obecního úřadu a také její kompletní zateplení. V současné době ale obec ještě nemá projektovou dokumentaci a starosta odhaduje, že stavba bude otázkou spíše až konce volebního období.