Dětský kolektiv by výrazně ovlivnil nejen jeho psychiku, ale i fyzickou kondici. Soňa Štaffová oslovila mateřské školy v Bystřici, Libáni a také na Veliši. „Všichni mě odkazovali do mateřské školy na Větrově. Já zkusila i Jičíněves a byla jsem překvapená. Paní ředitelka mi řekla, že v tom nevidí žádný problém," popisuje Soňa Štaffová.

Od září sem František dojíždí. Výrazně se zlepšil jeho zdravotní stav s tím, že dokonce začal chodit pomocí berliček. V září se má malý pacient podrobit první operaci dolních končetin, která by měla dopomoci k tomu, aby do budoucna mohl začít normálně chodit. Maminka si uvědomuje, že to nebude jeho první operace, kterou bude muset podstoupit. Rodina musí lékařské zákroky  hradit, a proto se někteří rodiče i učitelé rozhodli uspořádat jarmark, jehož výtěžek by měl rodině finančně pomoci.

Sobotní akci podpoří také obecní úřad Jičíněves. „Takový přístup nikde není, začínají tu z ničeho, je to obdivuhodné," míní  maminka Soňa Štaffová a dodává. „Je nádherné, že i v dnešní době se najdou lidé, kteří vám pomohou." Soňa Štaffová a její synové František a Daniel Jančurovi chtějí jičíněveské škole a všem, kteří jim pomáhají, upřímně  poděkovat.