Ti se v letošním roce podruhé probojovali na Mistrovství ČR hry Plamen, které proběhlo v Praze. Po loňském druhém místě v požárním útoku a devátém místě celkově tentokrát začali zostra hned ze začátku druhým místem na závodu požárnické všestrannosti, přidali mistrovský titul ve štafetě 4x60 m a atak na stupně nejvyšší přetavili ve stříbrné medaile celkově. V rámci poděkování seznámili přítomné vedoucí s tím, jak probíhala příprava na nejvyšší soutěž mladých hasičů a pustili sestřih videí a fotografií.

Mladí hasiči z Brad - Rybníčku.Umístění
„Spousta lidí se nás ptala, proč ty medaile nejsou zlaté. Protože Poniklá byla zkrátka lepší," hodnotí s úsměvem dvoubodovou ztrátu na mistrovský titul v celkovém hodnocení vedoucí kolektivu Pavel Válek, jenž děti trénuje společně se svou ženou. „Z jejich úspěchu máme samozřejmě obrovskou radost, druhé místo na republice je úžasné," chválí starostka okresního sdružení hasičů Eva Steinerová.

V rámci setkání děti převzaly drobné dary a upomínkové předměty jako poděkování od OSH Jičín, které bylo spojené i s občerstvením, a přítomní vedoucí je odměnili rovněž potleskem a slovy uznání.    Šárka Jebavá