V soutěži TFA se utkali profesionální i dobrovolní hasiči v disciplínách, které simulují reálné zásahové činnosti. Přitom jsou soutěžící oděni v zásahovém oděvu a jsou vybaveni dýchacím přístrojem, který slouží jako zátěž. Všichni musí mít dále pracovní polohovací pás s karabinou, nasazenou přilbou a rukavice. I tentokrát byla trať postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících.

Na start závodu se v neděli pod Valdickou bránou postavilo celkem 49 mužů a 7 žen z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Soutěžilo se ve čtyřech mužských kategoriích, v ženské kategorii a součástí závodu byl i memoriál majora. Dimitrije Tomince pro štafety.

Při nehodě přišel o život dvaapadesátiletý řidič osobního auta.
Při tragické srážce u Holína zemřel člověk. Police odkláněla dopravu

Absolutním vítězem bez ohledu na kategorie se stal profesionální hasič ze stanice HZS Jičín Tomáš Višňar, který prolétl celou dráhou v čase 2,08 min. Mezi ženami kralovala Pavlína Dlasková Hoření (SDH Příšovice). Vítěznou štafetu poskládal TFA TEAM HZS Ústeckého kraje.

Pořadateli soutěže byly HZS Královéhradeckého kraje, Hasičský sportovní klub Jičín, Odborový svaz hasičů, sportovní klub hasičů KH kraje s podporou Nadace ČEZ. Soutěž se uskutečnila pod záštitou starosty města Jičína Jana Malého.

TFA disciplíny:

Lešení – Soutěžící se připnuli karabinou k jistícímu zařízení a vystoupali po žebříku. Vytáhli dva kusy hadic B na plošinu lešení. Poté se museli dostat co nejrychleji opět dolů po žebříku.

Hammer Box – Hasiči museli provést 80 úderů v Hammer Boxu.

Barely – Přenesení 2 kusů barelů o hmotnosti cca 20 kg a odložení na stanoviště.

Figurína – Přemístění cca 80kg figuríny a odložení na vyznačenou hranici / varianta pro ženy – smotání dvou hadic B a odložení na stanoviště.

Hadice – Uchopení uzavíratelné proudnice zavodněného vedení dvou hadic C a natažení za vyznačenou čáru.