Největších úspěchů dosáhl oddíl mladých hasičů z Poniklé na mistrovství republiky v Praze , který si odvezl zlaté medaile. Skvěle bojoval také tým dorostenek z Bozkova, který vybojoval celkové třetí místo. Titul mistra republiky získal v silné konkurenci Jan Lampa z Bozkova v kategorii staršího dorostu.
Zvláštní ocenění bylo připraveno pro Šárku Jiroušovou. Ta dosahuje výtečných výsledků v SDH Poniklá, kde je doslova líheň hasičských talentů.

Po titulu mistryně republiky se stala v Grodnu (Bělorusko) mistryní světa v juniorské kategorii výtečným výsledkem 16 sec v běhu na 100 metrů s překážkami. Na mistrovství světa dospělých v Petrohradě pak společně s dalšími ženami reprezentace získala zlaté medaile ve štafetách na 4x100 metrů.

"Určitě nejobtížnější bylo hašení hasicím přístrojem, šlo o setiny vteřiny a navíc jsme absolvovaly při závodu silný déšť," připomněla Šárka Jiroušová.
Ocenění se dočkali rovněž mladí hasiči, kteří absolvovali seriál soutěží O dráčka Soptíka. Hodnoceno bylo šedesát kolektivů. Nejlepšími se stali v kategorii mladších dětí Semily I – A, Jablonec nad Jizerou a Mašov, ve starších bodovali Brada – Rybníček z okresu Jičín, Semily I – B a Jablonec nad Jizerou.
Titul „král požárních útoků" ozdobil Jablonec nad Jizerou, Bozkov B, Mašov, Brada Rybníček a Semily I – B.

„Vážíme si zejména skutečnosti, že v současné době pracuje v okrese Semily kolem tisícovky mladých hasičů. Dětem je tak smysluplně vyplňován volný čas, naučí se moha potřebným dovednostem," uvedl starosta OSH Arnošt Černý. Slavnostní okamžiky si nenechala ujít ani starostka města Semily Lada Mlejnková. Také ona vyjádřila uznání všem, kteří se podílejí na výchově mládeže a věnují dětem svůj volný čas.

Ke slavnostnímu odpoledni přispělo pohoštění pro všechny účastníky, kterých bylo kolem čtyř stovek, bravurní moderátorský výkon čestného starosty SH Miloslava Miksánka. „Dvacet let, kdy jsem byl ve funkci starosty, jsme trpělivě s výkonným výborem, radou mládeže, vedoucími a sbory podporovali a pomáhali činnosti mládeže. Současné výsledky hovoří jasnou řečí a zasluhují obrovskou pokoru a poděkování," uvedl.   Věra Nutilová