Tak například v Hořicích získala Šance pro rozvoj s podporou Východočechů osm mandátů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Šest křesel pak ODS a pět Hořičtí patrioti. Po jednom KSČM a ČSSD. ODS, která skončila na druhé pozici očekávala podíl ve vedení města jak tomu bylo při minulých volbách. Ale vítězná Šance pro rozvoj se spojila s Hořickými patrioty a ODS odchází po dlouholetém účinkování z vedení města do opozice. „Vybrali jsme si toho, s kým víme, že bude spolupráce fungovat,“ zdůvodnil rozhodnutí starosta Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj).

„Myslím si, že z druhé pozice bychom do opozice patřit nemuseli,“ domnívá se bývalý místostarosta Ivan Doležal (ODS). „Bohužel, Šance pro rozvoj si vybrala slabšího partnera, který skončil na třetím místě,“ komentoval výsledek Doležal, který získal po starostovi Svobodovi druhý nejvyšší počet hlasů.

Jasný vítěz v Jičíně

Celkem jasně rozdělili voliči své hlasy v Jičíně. Triumfovalo zde hnutí ANO, které při minulých volbách sestavilo koalici ze třech postů.Nyní si ANO v Jičíně polepšilo na šest mandátů. V koalici je se Sdružením pro Jičín, které získalo opět tři mandáty a Volbou pro město. To posílilo svoji pozici o jeden mandát a má nyní rovněž tři křesla v zastupitelstvu. Z původních jedenácti křesel si koalice rozdělila 12 a se sdružením Za prosperující Jičín s TOP 09 Josefem Novotným má 13 hlasů z jednadvaceti. Nové hnutí Unie pro sport a zdraví má jedno křeslo, do zastupitelstva se vrací bývalý starosta Jiří Liška z ODS, která má místo čtyř jen dvě křesla. Komunisté obhájili jeden mandát a Patriotům pro Jičín a Jičínském demokratickému klubu přináleží po dvou židlích.

Ustavující zasedání v Porotním sále jičínského zámku.
Radní v Jičíně si rozdělili gesce

Opozice je z výsledku zklamaná tak jako sociální demokraté, kteří úplně vypadli ze hry.

V minulých volbách měla koalice v Jičíně jedenáct a opozice deset mandátů.

Křehká koalice se rodila v Bělohradě

V Lázních Bělohradě se po volbách přetahovali Starostové a nezávislí se SNK Bělohradsko o jeden mandát, konkrétně o Vlastimila Matouše ze Srdcem pro Bělohrad s TOP 09 . K hnutí Starostové a nezávislí (6 mandátů) se sice přidali Bělohradští patrioti (Jan Flégl), což bylo celkem 7 zastupitelských míst, ale na vládnutí málo. Matouš se nakonec přidal k vítězné platformě Starostů a bělohradská koalice získala těsnou většinu osmi mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu.

„Jednali jsme rovněž s panem Matoušem a počítali, že se přikloní k naší nabídce,“ říká lídr SNK Bělohradsko Jiří Bičiště, bývalý místostarosta, který měl od voličů druhý nejvyšší počet hlasů. SNK mělo zájem o post místostarosty, nakonec nemá ani jedno místo v radě. Starostou města zůstává v pátém volebním období Pavel Šubr (Starostové a nezávislí), kterému dala veřejnost nejvíce hlasů.

Lázně Bělohrad - Ustavující zasedání nových zastupitelů v sále Anenských slatinných lázní.
Pavel Šubr zůstává ve vedení Lázní Bělohradu

V Sobotce na jedné vlně

V Sobotce si po pěti křeslech rozebrali KDU, Živá Sobotka a TOP 09. Vládnout zde budou rukou společnou. Starostou zůstává Lubor Jenček z TOP 09 s největším počtem hlasů.

Pačtí Sportovci to všem nasypali

Jasná výhra. Sportovci pro Novou Paku získali ve volbách jedenáct mandátů a opět se budou na vedení města podílet s ODS (3 mandáty) a Volbou pro město (4 křesla).

Sociální demokraté získali v zastupitelstvu dvě a KSČM jedno křeslo. Sportovci si od posledních voleb polepšili o tři pozice.

Nejvíce hlasů sice v Nové Pace získal místostarosta Pavel Bouchner (1978), ale starostou se stal počtvrté Josef Cogan s 1923 hlasy. Bouchner už před volbami avizoval, že by chtěl zůstat na postu místostarosty.

V Kopidlně vlaje opět oranžová

Ani Kopidlno nemění vítěznou oranžovou zástavu. Nejvíce hlasů od voličů získala opět ČSSD se starostkou Hanou Masákovou (413 hlasů) a šesti mandáty. Demokraté se spojili s hnutím Kopidlensko a jeho dvěma kandidáty. Je to těsné vítězství jako v Bělohradě. Hasiči vstoupili do opozice se Sdružením nezávislých kandidátů pro moderní Kopidlensko a KDU-ČSL (celkem 7 křesel).

Josef Cogan.
Josef Cogan opět ve vedení města

Ve všech městech regionu zůstávají po komunálních volbách starostové ve funkcích:

Jičín – Jan Malý
Nová Paka – Josef Cogan
Hořice – Aleš Svoboda
Lázně Bělohrad – Pavel Šubr
Sobotka – Lubor Jenček
Kopidlno – Hana Masáková
Libáň – Jaromír Přibyl
Miletín – Miroslav Nosek
Vysoké Veselí – Luboš Holman
Železnice – Dana Kracíková

Městysy:
Pecka – Hana Štěrbová
Podhradí – Michal Rambousek
Mlázovice – Tomáš Komárek