Starosta Rudolf Cogan potvrzuje, že projekt padl kvůli nezájmu obyvatel. „Zatím stavět nezamýšlíme, město zde bude vlastnit pouze pozemky. V pětiletém výhledu chceme Lomnickou ulici rekonstruovat, je snad nejošklivější v Nové Pace," tvrdí šéf radnice.

„Až bude lokalita v lepším stavu, tak o ni snad bude zájem. Nyní to není reálné. Chceme renovovat veškeré sítě, stát to bude zhruba padesát milionů. Nejdražší bude kanalizace, ale to není aktuální, první síťaři tu mají kopnout až v roce 2015," vysvětluje.

Radnice se už zamýšlí nad rozpočtem města na příští rok, ve kterém bude prioritou bazén. Podle vyjádření starosty se projekt obnovuje a dochází k drobným úpravám.


Peněz je dost


„Bazén je stále jedničkou. Zda ho začneme budovat záleží na tom, jestli doběhne nové rozpočtové určení daní. Jinak ale na jeho stavbu určitě máme, letos jsme dost našetřili, a to deset milionů. Máme dobrou kondici, možná bychom to zvládli i bez nového daňového přerozdělení, i když bychom se trošku vydusili," přiznává Rudolf Cogan.

Projekt bazénu nebude zeštíhlen, naopak. „Přemýšlíme o tom, že jej rozšíříme a rovnou postavíme venkovní bazén."

Zato u ledu je zástavba domky na Slovanech. „Po parcelách není v současné době poptávka, prodáváme metr za tisíc korun a není zájem," říká starosta. 

Hlavní investicí je nyní v Nové Pace rekonstrukce čistírny odpadních vod za více jak devadesát milionů korun. Počítá se se stavbou bazénu a ostatní akce budou podle starosty realizovány pouze s dotací. Na řadě je ulice Na Vyhlídce a renovace ulice k letnímu stadionu za tři miliony korun. Podchod vedle tunelu pod železniční tratí určitě nebude, je to pro město moc drahé, ale rozšíří se zde parkování, zklidní doprava. „Také nás čeká náměstí, musíme rozhodnout o jeho podobě, opravit hodiny a záchody. To je na příští rok po bazénu nejdůležitější," míní Rudolf Cogan.

Změna centra tedy není uzavřena. „Kůly nejsou definitivní, to je ještě velký boj, cítíme, že to veřejnost nepodporuje, to bude ještě napínavé," domnívá se starosta. Proto hodlá radnice vypsat anketu. Měla by se zabývat otázkou kůlů v centru, další dotaz směřuje k tomu, zda musí být v Nové Pace kino a třetí se týká vybavení bazénu. Nebude chybět otázka, co občanům ve městě chybí.

Radnice zvažuje, zda anketu přiřadí k podzimním komunálním volbám nebo prezidentským.