„Uvažovali jsme o soutěži pro cukráře a přemýšleli o tom, jak ji zajistit s co nejmenšími náklady na suroviny a nenáročné technické zázemí. Perník je ideální. První ročníky jsme pořádali v Pardubicích, poté v naší škole a letos poprvé v MKS. Pro oživení jsme připravili bohatý doprovodný program," zve na akci ředitel školy Petr Jaroš.

Perníkáři, zatím z jedenácti přihlášených škol, se představí na malém sále MKS. Soutěžit budou ve třech kategoriích – kategorie A bude zahrnovat předem připravenou kompozici na téma Velikonoční kraslice, v kategorii B budou soutěžící zdobit na místě volný tvar v časovém limitu 120 minut a kategorie C bude určena nováčkům, kteří budou zdobit opět na místě v časovém limitu 80 minut. Vše před zraky návštěvníků.

Doprovodné akce na velkém sále MKS nabídnou nejen zajímavé pokoukání, ale veškeré dění na „place" bude komentováno odborníky a lidé je zhlédnou i na plátně.

Návštěvníky čeká módní přehlídka, modelování postaviček, míchání nápojů, degustace výrobků u stánků, flambování masa, dekantace vína. Před polednem pak začne barmanská soutěž, která bude opět prokládána jednotlivými vstupy (módní přehlídka, kouzlení z perníku, slavnostní tabule, ukázky firmy Gast-Pro Trutnov). Kromě barmanské soutěže je připraveno také klání pro žáky základních škol – Šikovný budoucí číšník. „Oslovili jsme základní školy z okolí, pro které vypravíme autobusy," doplňuje Jaroš.

Soutěž Kouzlení z perníku ve čtvrtek 17. března začíná v 8 hodin, doprovodný program v 9 hodin.