„Oba dva spolu hovořili i ve středu, ale obávám se, že do konce týdne nedojde k nějakému posunu," říká Procházka ke kauze v jičínské Oblastní nemocnici, kdy ředitel Jedlička odvolal z funkce primáře Mlčocha a kdy jeho kolegové podali dvouměsíční výpověď z pracovního poměru.

Ředitel nemocnice Tomáš Jedlička, který končí ve funkci 15. srpna, se nechtěl ke kauza vyjádřit, k celé záležitosti vydal tiskovou zprávu. V té uvádí:

„Vedení nemocnice skutečně odvolalo primáře oddělení anesteziologicko-resuscitačního, a to z čistě odborných důvodů, dostatečně podpořených argumenty. Na základě tohoto odvolání vznikla určitá napětí v kolektivu lékařů ARO, kteří vedení nemocnice podali výpověď. Následně došlo k několika jednáním mezi oběma stranami a pevně věříme, že se podaří situaci velmi rychle vyřešit ke spokojenosti obou stran.

Nemocnice má připraveno více variant řešení včetně toho, že by k dohodě nedošlo. Je však třeba zdůraznit, že v žádném případě nedojde k omezování zdravotní péče. Ta bude poskytována v plné míře, a to ve všech zvažovaných a připravených variantách řešení. Jakékoli jiné informace a zpochybňování fungování nemocnice lze považovat za šíření poplašné zprávy," sdělil Tomáš Jedlička, předseda představenstva ON Jičín a.s.