Všichni přišli podpořit borce, kteří sem dorazili na závody traktůrků, většinou vyrobených vlastními silami.

„Závodníků bylo třiadvacet, většinou se všichni zúčastnili předešlých ročníků, ale objevují se i nové tváře," popisuje složení borců na startovní čáře moderátor odpoledne Luděk Morávek, který si zároveň povzdechl, že nadšenců, podílejících se na organizaci akce, bohužel ubývá. „Je to náročné," přiznal. Nicméně šestého ročníku, pořádaného dobrovolnými hasiči, se prý dočkáme.

Letošní závody vnesly „špeky" do soutěží, borci se stroji s náhonem na dvě nebo čtyři kola si ale mohli vybrat, kterou ze tří disciplín absolvují. Každá pak byla samostatně vyhodnocena. První byla jízda zručnosti, druhou zvládnutí průjezdu brodem a třetí sprint do svahu.

O bombastický úvod se postarali bubeníci z novopackého domu dětí a mládeže. Přijel také Radek Malinský se svoji tatrou a ukázkou truck trialu. Pořadatelsky bylo vše zajištěno na jedničku, navíc nechyběla ani tentokrát bohatá tombola a skvělé občerstvení. Kapela No Band pak vyhrávala spokojeným účastníkům dlouho do noci.

Výsledky:
Ve sprintu proti kopci zvítězili Otta Fendrych (2 x 4) a Pavel Helbich (4 x 4). Jízdu brodem nejlépe zvládli František Karban (2 x 4) a Karlos Kofránek (4 x 4). Nejzručněji si poradili s úkoly na trati Břetislav Typlt (2 x 4) a Michal Podzimek (4 x 4). „Ve Zboží je to zkrátka božské," zhodnotil akci Karlos z Libošovic.