Strážci zákona zaměří v příštích dnech svoji pozornost na prevenci kriminality, a to především v souvislosti s krádežemi na hřbitovech a věcí ze zaparkovaných motorových vozidel a také na prevenci v oblasti dopravy.

Na bezpečnost a plynulost silničního provozu budou policisté dohlížet zejména v místech předpokládaného zvýšeného provozu u hřbitovů, na přilehlých parkovištích a v blízkém okolí. Do akce se zapojí pěší i motorizované hlídky policistů ze všech obvodních oddělení, a to ve spolupráci s městskými strážníky. Dopravní policisté se současně zaměří na dodržování obecně platných předpisů v dopravě.

„Nezaměříme se však pouze na okolí hřbitova, ale i na samotná pietní místa. Budeme kontrolovat například, zda někdo nekrade výzdoby, či hroby neničí," řekla Deníku jičínská policejní mluvčí Hana Klečalová s tím, že lidé, navštěvující pietní místa, by měli mít na paměti, že chvilkové nepozornosti využívají v těchto dnech bohužel i „návštěvníci", kteří sem nepřicházejí uctít památku.

Jelikož dušičky „vyženou" na silnice i sváteční motoristy, budou policisté bdít i nad bezpečností provozu na hlavních silničních tazích a přilehlých komunikacích.