V některých bylo během prázdnin položeno nové linoleum, jinde opravena malba, rozmístěny nové lavice a nábytek, který je renovován v hlavní budově z 80 procent. Rekonstrukce se dočkala i všechna sociální zařízení, veškeré toalety a umyvadla jsou funkční, zbudován byl i nový přístřešek u bočního vchodu do budovy. Změny postihly také park kolem školy, kde byly některé dřeviny vykáceny a nahrazeny novými. Náklady, hrazené školou a městem, dosáhly na částku čtvrt milionu korun.

Revoluce ve výuce

„Pondělním dnem začala také revoluce ve výuce, první a šesté ročníky jsou zařazeny do nového vzdělávacího programu Brána školy otevřena. Školní vzdělávání se tím stává otevřenou záležitostí, programy připravili pedagogové nad rámec svých povinností,“ připomíná ředitel školy Petr Ježek. Přiznává, že problémem číslo jedna stále zůstává uzavřená tělocvična, která zatím nebyla zbourána, natož nahrazena novou. „Hodiny tělocviku opět řešíme cvičením v sále pohybové výchovy, jinak využíváme venkovní hřiště na sídlišti. V zimě budeme docházet na zimní stadion, a pokud počasí dovolí, vybudujeme ledový plácek za školou,“ reaguje na dotaz, jak bude letos probíhat náhradní výuka tělocviku.

Okolní provoz

Aktuálně však škola řeší další složitou situaci, a tou je současný provoz kolem zařízení. Kvůli výstavbě marketu Lidl byla doprava odkloněna do Husitské ulice u školy a pro hustotu provozu je cesta pro děti nyní nebezpečná. Ředitel Ježek proto apeluje na radní, aby zajistili oplocení chodníků, aby se snížilo nebezpečí možného úrazu a děti byly lépe zabezpečeny. Rada v tomto týdnu rozhodla, že uhradí 50 procent nákladů.
„Včera jsme rozmístili první metry přenosného zábradlí. Je vysoké asi jeden metr a zapůjčili jsme si jej od jedné hradecké firmy. Oplocení odděluje chodník od vozovky a je umístěno od vitríny u školy směrem do sídliště. Chránit chodce bude do 30. listopadu, kdy by měla objížďka skončit,“ doplňuje ředitel.