I na těchto slavnostech se škola bude významně podílet, neboť zajišťuje občerstvení pro účastníky na Masarykově náměstí. Učni pod dohledem mistrů navaří kyselo, nabízet budou plátky na grilu, kuře, halušky s uzeným ad.
Program ve škole bude zahájen v pátek shromážděním hostů, následovat bude prohlídka budovy a expozic prací žáků, fotografií a dokumentů. Na 12. hodinu je plánován slavnostní oběd. Konat se bude i módní přehlídka s názvem Řemesla v pohádkách.

Prezentace prací

„V tělocvičně budou k vidění závěrečné práce žáků všech oborů, budova bude přístupna veřejnosti po oba dny,“ doplňuje ředitel zařízení Miloš Pospíšil. Ředitelství školy dále nechalo zpracovat rozsáhlý barevný almanach, v němž jsou zachyceny informace o historii, vzpomínky pamětníků, fotomateriál k akcím, výstavám, jsou zde seznamy absolventů ad. Škola, ve které se nyní vzdělává 459 kluků a dívek, nabízí ke vzdělání tyto obory: krejčí, kuchař-číšník, cukrář, pekař a truhlář.
V rámci oslav se bude prezentovat tričky s logem a upomínkovými předměty. Pochlubí se také novými prapory, jejichž návrh vzešel z veřejné soutěže. Vlajky budou nakonec dvě – jednu navrhl kuchařský mistr Miloš Urban a druhou, historického rázu, zdejší školník Ladislav Věchet.