Následně se zúčastnili závodů v závěsném kulečníku v Dolní Kalné. Jejich pořadatelem bylo o.s. Sportem proti bariérám - Český ráj Stará Paka. Soutěžilo se mezi vozíčkáři z Prahy, Liberce , Nové Paky a jiných organizací zdravotně postižených. Pačtí vyslali tři družstva ve složení Šulc, Šulcová, Krejčová, Kracík, Hamáček, Hamáčková, Kohút, Kohútová, Dubec, Dubcová, Kohút mladší. Exhibičně byly uspořádány závody v páce mezi ženami a muži. Pořadí najdete na internetových stránkách www.spb-cr.ic.cz.
Po závodech si každý mohl vybrat z bohatého občerstvení. Právě takovéto akce jsou nejlepším lékem na psychiku a odreagování od všech starostí.

Brigáda

Začátkem července se uskutečnila brigáda na úpravě parkoviště před sídlem organizace, o. s. Společenství zdravotně postižených, členové, kteří se cítí po fyzické stránce fit se ujali této úpravy , když přivezli drť silničáři, za což jim patří poděkování. Tuto drť členové rozhodili po parkovišti a zaměstnanci technických služeb uválcovali, za což jím děkujeme.

Poděkování patří i zástupci hejtmana Královehradeckého kraje panu Petru Kuříkovi , který nás podpořil, a tím se již nebudou vozíčkáři nadále bořit do štěrku. Ještě jednou všem, kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na této akci děkuje Šulc Mir. předseda.

Závody

Sobota 14. července 2007 se uskutečnily závody v závěsném kulečníku v Dolní Kalné. Pořadatelem těchto závodů bylo o.s. Sportem proti bariérám - Český ráj. Stará Paka. Vtěchto závodech se soutěžilo mezi vozíčkáři zPrahy, Liberce , Nové Paky a jiných zdravotně postižených organizací, o.s. Společenství zdravotně postižených Nová Paka byla taktéž vyzvána předsedou panem Pelikánem a zúčastnila se jen třemi družstvy. Družstvo o.s. SZP reprezentovali pod názvem neprduši, předseda Šulc, Šulcová, Krejčová, Kracík, družstvo Staropačáci, Hamáček, Hamáčková, Kohút, Kohútová, družstvo Příčná, Dubec, Dubcová, Kohút mladší. Taktéž byly exhibičně uspořádány závody v ,,páce“ mezi ženami a muži , první cena ,,prase“, ale porce grilovaná. Pořadí najdete na internetových stránkách www.spb-cr.ic.cz.

Po deštivých dnech se nám na těchto závodech ukázalo sluníčko a začalo pěkně připalovat. Takže se pěkně závodilo. Občerstvení bylo ve velké míře zajištěno, že si nemohl nikdo stěžovat a mohl si dát co hrdlo ráčilo, párek, grilované prase, čaj, nealko i alko a za domácí pečivo se nemusel nikdo stydět, vše se povedlo. Je vidět, když se dá dobrá parta dohromady tak se nechá udělat velký kus práce. Ono takto si hrát není jen pro děti, ale i pro dospělé a hlavně pro senioři. Co říkáte ? neměli byste se nad tím zamyslet? Toto je dobrý lék na psychiku a odreagování od všech starostí.