Náš Den s Deníkem se vydařil. Slunečné počasí přilákalo na náměstí s kašnou, ve které tryská bláznivá voda, tři sta padesát lidí.
Se starostou Josefem Coganem jsme hovořili především o zajištění přístupové cesty do chráněného parku Sýkornice. Vloni zde došlo k sesuvu půdy a zatím se nepodařilo svah zajistit. Veřejnosti je však chráněné území již přístupné.

Prima zábava

Diskutovalo se také o stále nedořešeném obchvatu města a samozřejmě nechyběla dobrá zábava. O zajímavý vstup se postaral Milan Včelák a jeho Samba Paka Band. Náměstím se nesl zvuk bubnů a vyburcoval tak občany k pozornosti. Roztomilá byla taneční vsuvka mrňat z mateřské školy na sídlišti. Podkrkonošský folklor pak připomněl soubor zdejší základní umělecké školy Daráček.
Děti si zahrály v cash boxu, mohly se občerstvit chladivou kofolou a dospělí si zasoutěžili o novou Škodu Fabii. Hodně z nich navštívilo také naši mobilní redakci. „Je to úžasné, jak dnes vznikají noviny. Jak jde pokrok dopředu, je to skvělé,“ říká Jitka Lešáková. Miloslav Blažek odebírá naše deníky již léta. „Jsou tam pěkné reportáže, tam je opravdu co číst.“