Modernizace sídliště
Projekt regenerace sídliště Studénka byl zahájen v roce 2005 výstavbou tří sportovních hřišť, horolezecké stěny, lanové sestavy Jupiter a tří dětských hřišť za 8,28 milionu korun.
Od roku 2006 bylo do novopackého sídliště Studénka investováno 62 milionů 597 tisíc korun. Státní dotace činila 38 milionů korun.

Jak uvedl starosta města Josef Cogan, půjde o poslední projekt, při které se má opravit parkoviště před silničářskou bytovkou, zábradlí a parkoviště u domova dětí a mládeže.

„Pokud uspějeme, budeme akci realizovat, pokud bychom neuspěli, budeme žádat o subvenci ještě jednou v roce 2017. Když neuspějeme ani příští rok, tak regeneraci sídliště dokončíme z vlastních zdrojů. Tak jsme také koncipovali soutěž na zadavatele, kde požadujeme záruku na cenu na dva roky," informoval o akci starosta Josef Cogan.  Zakázku získala v tendru firma Nadoz, která ji má zrealizovat za 2, 2 mil. korun.


„Abychom zvýšili své šance, vyhlásili jsme tuto etapu jako poslední. Sídliště je v podstatě zmodernizované, nyní se budeme specializovat na jeho údržbu," dodává J. Cogan.

Regenerace novopackého sídliště Studénka.