Otřesná událost se stala začátkem února. Informaci jako první přinesl místní web Dobré zprávy z Českého ráje.
„Jeli jsme v dopravní sanitce z vyšetření do nemocnice. Nevěděl jsem, co se přesně děje. Řidič, který jak jsem pochopil někam spěchal, obratně zacouval do malého temného prostoru, zaparkoval, zamkl a odešel," popsal pro server důchodce událost, která se odehrála v podvečerních hodinách.

Senior se poté asi čtvrt hodiny pokoušel klepat berlí na okno garáže. Když pomoc nepřišla, pochopil, že se musí připravit na přenocování. Po hmatu se mu ve tmě podařilo najít přikrývku a snažil se usnout. „Neprožíval jsem to nijak děsivě, absurdita té situace mě však překvapovala," dodal pacient.

Devadesátiletý muž se z garáže dostal až druhý den ráno. Ihned putoval k vyšetření na neurologické oddělení Oblastní nemocnice v Jičíně.

„Potřebná vyšetření shledala, že se tento incident naštěstí nijak nepodepsal na jeho zdravotním stavu. Pochybení řidiče sanitního vozidla dopravní zdravotní služby považuje vedení nemocnice za velice závažné. Celá situace nás velmi mrzí a uděláme vše pro to, aby se nemohla v budoucnu opakovat," uvedl lékařský náměstek Oblastní nemocnice v Jičíně Jiří Nový.

Neomluvitelná chyba

Vedení nemocnice se pacientovi i rodině omluvilo. Řidič dostal za hrubou chybu okamžitou výpověď. Nebylo to jeho první vážné pochybení, už v minulosti zapomněl pacienta v autě. Pro něho se asi po hodině vrátil. „Je to otřesné, vůbec si nedokážu představit, kdyby v sanitce zůstala moje osmdesátiletá maminka. Večer bere spoustu léků, navíc má problémy s dýcháním, takže musí občas používat inhalátor. Byla by asi vystresovaná, bojím se, že by se nedožila rána," zamýšlí se nad bizarní událostí paní Jana.   (kov, vw)