K výměně názorů má dojít 17. února při veřejném zasedání zastupitelů. Proč toto setkání? Minulý pátek jsme čtenáře informovali o vyhrocení diskuze na městském webu k provozu Ski areálu Máchovka, který spravuje TJ Bruslařský klub Nová Paka. Starosta vyslal do ski areálu na kontrolu pracovníky stavebního úřadu a hygieny. „Při páteční kontrole nebylo zjištěno žádné pochybení. Pracovníci hygieny pouze upozornili na stížnosti, týkající se hluku. Vše se projednalo a byl proveden zápis. Domluvili jsme se na vzniku provozního řádu, který bude veřejně vyvěšen," uvedl místostarosta Pavel Bouchner, který byl jednání přítomen.

V pondělí se starosta setkal s předsedou bruslařského klubu Miroslavem Formanem, aby si vzájemně objasnili hospodaření v organizaci i problémy, které veřejnost vnímá.

„Na zastupitelstvu město představí, jaké vztahy má vůči bruslařskému klubu. Může přijít kdokoli, ptát se, navrhovat řešení. Bude možné věc veřejně vyřídit a očekávám, že se vše uzavře. Provozovatelé nejsou rozhodně žádní podvodníci, hrdinové webových diskuzí ať klidně přijdou," vybruslil z našich otázek Rudolf Cogan.

Na dotaz, proč se bude diskutovat také o zimním stadionu, přiznává, že i tady panuje trvalá nejistota.
Město vlastní čtyři pětiny zimního stadionu a pozemky pod zimním stadionem i pod ski areálem. Na základě rozhodnutí zastupitelů finančně podporuje BK částkou z rozpočtu. 

Jak to vidí obyvatelé Havlovy ulice

Zazvonili jsme u dveří domácností, které jsou naproti zimnímu komplexu, abychom se zeptali obyvatel Havlovy ulice, zda jim provoz ski areálu znepříjemňuje život a zasněžování je ruší při spánku.

„No, od nějakýho průšvihu se to změnilo, jindy to tu hučelo i v noci, dnes to šlo od šesti hodin. Já už jsem v důchodě, mně to nevadí, ale naši chodí na noční, a když se měli vyspat, tak to bylo špatný. Něco se asi dělo, teď žádné problémy nejsou," říká Jindřich Lánský.

Lubomír Kutnar, který žije přímo naproti sjezdovce, je v pohodě. „Na kluky koukám, co jim to dá práce, obdivuju je a nějaké zasněžování nám nevadí," říká.

„Kdyby se dodržovala doba nočního klidu, tak by nám to nevadilo. Ale kolik roků už to tady jde a nikdo to neřešil. Když to zapnou o půlnoci nebo ve tři ráno, tak to je hrůza. Chápeme, že to všechno dělají pro děti a pro lidi, ale když budou stanovena nějaká pravidla, bude to bez problémů," domnívá se Jitka Rosenbergová.

„Nejvíc mě štve, že je tu větší zima a dělá to rámus. Přes den mi to nevadí, ale v noci," tvrdí Antonín Čeřovský, který se rozohňuje i nad tím, že mu sníh z děl padá až na dvůr.

Michal Geisler si nedávno nechal instalovat ve svém domě nová okna, takže se ho prý hlučnost už netýká. Ale chápe lidi, kteří bydlí u sjezdovky, že je noční zasněžování a pojíždění s rolbou může rušit. František Wolf už sice v Havlově ulici nebydlí, ale prožil tu část svého života. „Fandím Bohoušovi, je to šikovný kluk. Zasněžování nám nikdy nevadilo ."