Talentový trojboj 16 nejlepších týmů z pěti českých regionů se konal poslední květnovou sobotu na pražské Ladronce.

Tři disciplíny
Soutěžilo se ve třech disciplínách – foodstylingu, složení textu písničky i jeho prezentace a vědomostním kvízu. Tříčlenná odborná porota hodnotila originalitu nápadu, zručnost, kreativní ztvárnění a týmovou spolupráci při vaření a rapování. O znalostech z oblasti zdravé výživy přesvědčili soutěžící publikum při kvízu z otázek ze hry Košík plný rozumu v nadživotní velikosti.

Předsedkyně poroty Eva Nepokojová, koordinátorka Zdravé 5, vyzdvihla především zapálení, s jakým se týmy do soutěže zapojily: „Připravit se na tři různé disciplíny byl náročný úkol nejen pro děti, ale i pedagogy, kteří však své týmy naplno podporovali. I jim patří velký dík a obdiv za nasazení, se kterým se pouštějí do mimoškolních aktivit, jako jsou třeba právě Zlaťáci."

Kategorie ZŠ
První místo obsadil tým Radšestka 8, ZŠ TGM Rokycany (Tereza Štancová, Kristýna Černá a Sabina Fastová), druhé místo tým Sweeties, ZŠ Eduarda Štorcha Ostroměř (Markéta Musílková, Bára Koudelková a Lucie Hlaváčková), třetí místo tým 1. ZŠ Hořovice (Martin Sábel, Zdeněk Šenkeřík a Denys Polyanský).

Kategorie DD
V kategorii dětských domovů pak byl nejlepší tým DD Potštejn (Nikolas Blahušiak, Marián Bílý a Dominika Dubská), druhé místo obsadil tým DD Most (Zuzana Gorolová, Nikola Šimonová a Jiří Šimon), třetí místo pak tým DD Solenice (Matěj Diče, Lukáš Berky a David Jelínek).
Finále tří moravských regionů se uskutečnilo v sobotu 7. června na výstavišti Flóra Olomouc v pavilonu E.

Nadační fond Albert
Fond zastřešuje charitativní aktivity značky Albert. Byl založen 1. září 2009. Hlavním zdrojem příjmů Nadačního fondu Albert je prodej plastových tašek v prodejnách Albert. Ve správní i dozorčí radě Nadačního fondu Albert jsou zastoupeni také odborníci na hlavní podporované oblasti – sociálně znevýhodněné skupiny a podporu zdravého životního stylu. Od roku 2004 provozuje značka Albert také vzdělávací program zdravé výživy Zdravá 5 určený pro děti a jejich rodiče. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.


Seznam všech vítězných týmů naleznete na webu na www.zdrava5.cz/zlataci   Judita Urbánková