Byl iniciátorem mnoha akcí, kterých se také aktivně účastnil. Dokázal dát dohromady lidi pro práci i zábavu a nebál se jít do rizika. Když vzpomeneme jen několik jeho nápadů a aktivit: koupě autobusu, který sloužil nejen přepravě fotbalistů, ale i na zájezdy do bazénu v Jičíně, na hokejové zápasy a na cesty k přátelskému klubu v Groβstöbnitz. Právě on byl vůdčí osobností a zakládajícím členem přátelství se sportovci z německého Groβstöbnitz, které trvá již od roku 1967. V sokolovně se z jeho podnětu vybudoval byt pro správce a budova prošla kompletní rekonstrukcí. Postavila se útulná hospůdka a tenisové kurty, obojí slouží dodnes. Vybudovali jsme krásné travnaté hřiště, které nám závidí celá řada mužstev.

K 70. narozeninám obdržel titul Rytíř sportu od ČSTV Jičín za rozvoj sportu.

Na tyto a další aktivity i na veselé příhody ze života se vzpomínalo při velké oslavě, kterou pro pana Voňku připravil Sportovní klub Miletín v hospůdce, postavené z jeho iniciativy před mnoha lety.

Za všechno, co pan Voňka pro miletínský sport udělal, moc děkujeme a přejeme vše nejlepší do dalších let.

Účastníci poslední smeče mládeže 2018 - zleva: T. Kyselová, E. Drábková, K. Ticháčková, E. Vlažná, T. Tegelová, M. Kracík, Š. Karlovský, J. Řehořek, Š. Kracík, M. Šulc, J. Kraus, H. Ježková, I. Ježková a Z. Drábková.
Tenisté v Nové Pace se loučili s uplynulou sezonou

Za Sportovní klub Miletín Miroslav Nosek, předseda klubu