Zmíněnou firmou je Projektový ateliér David, s.r.o. Dokumentaci zpracuje za 885 tisíc korun. Město dosáhlo úspor, protože odhady předpokládaly náklady 1,5 milionu korun. Ve výběrovém řízení vítězný uchazeč porazil jedenáct konkurentů, přičemž jeden z nich byl vyřazen pro neúplnost dodaných podkladů.

„Jednotlivé nabídky byly posuzovány v souladu se zadávací dokumentací pouze s ohledem na nejnižší cenu bez DPH," ujasnila jičínská tisková mluvčí Magdaléna Doležalová.

Zamýšlené stavební úpravy mají dva důvody. Tím hlavním je statické zajištění objektu, který je postupně poškozován nevhodně vybudovanými přístavky. Mají stabilnější základy a jak se budova noří do země, vznikají praskliny. Přílepky během rekonstrukce zmizí.

Do původního stavu
Druhým důvodem je záměr uvést biograf do původního stavu. Kino totiž slaví letos devadesáté výročí, a proto návrat k originální podobě městská rada chápe jako dar tomuto kulturnímu uzlu.

Místostarosta Petr Hamáček uvedl, že projekt by představitelé města rádi drželi v rukách v průběhu příštího roku. Již dříve upozornil, že na vlastní rekonstrukci si Jičínští ještě budou muset počkat. Půjde o nákladnou záležitost, která si podle odhadů může vyžádat i 10 milionů korun. 

O „návratu do minulosti" už dnes svědčí vchod do kina. Schodiště bylo zrekonstruováno a získalo předěly, které se podobají předloze. Stavební úprava se uskutečnila během léta v rámci opravy chodníku v ulici 17. listopadu. Investice „spolkla" 850 tisíc Kč.

„Zrekonstruovat vstup bylo už potřeba. Jde o dobré tři roky odkládanou záležitost. Architekt stavbu pojal v původním stylu, což už odpovídá záměru vrátit kinu historickou podobu. A rekonstrukce budovy se řeší ne za pět, ale za tři minuty dvanáct. Kino držíme pohromadě ze všech sil. Sice funguje, ale náklady na údržbu rostou, nehledě na to, že řada věcí už je zastaralá," řekl ředitel biografu Michal Miškovský.