„Když se opoziční zastupitelé sešli, každý řekl vlastní představu, co by v rozpočtu ještě mělo být. Nyní musíme najít shodu, abychom předložili společný návrh," řekl opoziční zastupitel Ladislav Brykner (ODS).

Zůstatek 18 milionů sice již rada předběžně rozdělila, ale potřebuje souhlas zastupitelstva. „Připomínám, že koalice má pouze jedenáct hlasů. Těch zbývajících deset pochopitelně k zůstatku chce také něco říct," dodal Brykner.

Podle koalice by mohlo dojít k opravě Denisovy ulice a vstupu do bývalého Arisu, k výměně oken v Knihovně Václava Čtvrtka, přestavbě sociálního zařízení na ZŠ Poděbradova, opravě střechy na ZŠ Železnická a k dalším akcím. Protinávrh opozice vznikne patrně v pondělí. Aby ho prosadila, musí přesvědčit alespoň jednoho koaličního zastupitele.

Kromě přerozdělení zůstatku se na zasedání projedná i změna komise pro rozvoj na výbor pro rozvoj. „Na tom se patrně koalice a opozice shodnou. Rozdíl je v tom, že komise se zodpovídá městské radě, zatímco výbor zastupitelstvu," uvedl místostarosta Jan Jiřička (Volba pro město).

Pro vyvolání zvláštní schůze je třeba sedmi podpisů zastupitelů. Opozice jich nasbírala osm, proto radnice byla povinna setkání svolat.