Právě pro vás pořádá krajské pracoviště Úřadu práce ČR s působností v Jičíně již po čtvrté v listopadu akci Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji.

Ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a Asociací institucí vzdělávání dospělých pracovníci KrP ÚP v Královéhradeckém kraji a jeho regionálního pracoviště připravili pro veřejnost Týden vzdělávání dospělých (TVD), který se koná od 11. do 15. listopadu.

Mottem celé akce je heslo „Vzděláváním k pestřejšímu životu". Pro veřejnost jsou zcela zdarma připraveny ukázky kurzů a přednášky, seznámení s projekty, dny otevřených dveří, exkurze či krátkodobé praktické kurzy různorodého zaměření.

V programu najdete například několik kurzů práce s počítačem, ukázku denního makeupu, jazykové kurzy v Akademii J.A. Komenského nebo Masarykově obchodní akademii. Budou představeny projekty Dobrovolnictví v sociální oblasti. Centrum SASanka též přinese několik aktuálních témat.

Milovníci kultury najdou zajímavý program v Regionálním muzeu a galerii, na Valdické bráně nebo procházkou po městě s Ivanou Komárkovou. Nově se můžete těšit i na prohlídku všech zákoutí Valdštejnské lodžie. Hlavu pozvedneme vzhůru ve Hvězdárně Jičín. Pro velký zájem v loňském roce své dveře návštěvníkům otevřou i Lázně Hilarion.

Je z čeho vybírat
Dále některé střední školy nabídnou výukové materiály a vzdělávací programy pro dospělé.

Městská knihovna V. Čtvrtka v Jičíně, připravila PC kurz a ukázku zacházení se čtečkou elektronických knih. Poprvé se v rámci Týdne vzdělávání dospělých představí i nadějná Vendula Zíková, která představí psí sporty – Agility a Dogdancing nebo Fitko Týna pro ženy. Nesmíme zapomenout ani na K-klub, který zve všechny zájemce podívat se do hodin. Program je pestrý, sledujte web: www.tydnyvzdelavani.cz a od konce října plakáty a programy distribuované po městě.

Veškeré akce jsou určeny pro širokou veřejnost, většina z nich je naplánována na odpolední hodiny. Najdete je v centru Jičína, v zasedací místnosti Městského úřadu na Žižkově náměstí v přízemí nebo je navštivte přímo v prostorách poskytovatelů ve dnech otevřených dveří.

Organizátoři věří, že se jim podaří touto nabídkou oslovit a potěšit mnohé jičínské občany, kterým je vzdělávání potřebou a možná i cestou k osobnímu a kariérovému rozvoji.   Radana Jakubcová, Zdeňka Procházková, ÚP ČR, kontaktní pracoviště Jičín