Výstavní plochy se postupně zaplnily a celkem se představilo úctyhodných 312 papírových a plastikových modelů letadel, vrtulníků, lodí, aut, vojenské a civilní techniky.

FIGURKY, DIORAMATA

V neposlední řadě nechyběly ani figurky a dioramata. V celkem 18 soutěžních kategoriích se prezentovalo 30 tuzemských a polských modelářů, ale také úctyhodný počet 17 žáků. K obohacení akce přispělo rovněž 5 speciálních kategorií, mezi které patřily Cena PaedDr. Josefa Tůmy za nejlepší civilní vozidlo a Cena pplk. Jaromíra Brože za nejlepší letoun 311.čs. bombardovací perutě RAF.

Do samotné soutěže plastikových modelů se postupně přihlásilo celkem 109 modelů a dalších 31 jich tvořilo klubové prezentace. V papírových modelech jich bylo v soutěži naopak 29 a zbylých 143 tvořilo klubové prezentace.

O posouzení těch nejlepších plastikových modelů se postarali členové pořádajícího klubu. V papírových modelech to rozhodli samotní diváci systémem „líbí-nelíbí". K zajímavé podívané přispěl model německé bitevní lidi Bismarck od Vítězslava Houdy ze Stráže nad Nisou. Jako vždy nezklamal se svými letouny a vrtulníky Milan Pospíšil z Čáslavi. Nemalé a zasloužené pozornosti si tentokrát vysloužil papírový model robota Terminátora od Jana Stolína z Náchoda.

Pro modeláře bylo atraktivní zhlédnout modelářský workshop v podání Mariána Bunce. K umocnění celé akce a pohodového dne v rámci doprovodného programu přispěli novopačtí automodeláři, ale hlavně skupina malých talentovaných deseti bubeníků pod vedením Ivany Novákové z DDM Nová Paka.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE

Samotné vyhlášení výsledků proběhlo od 15.30 hodin a v jednotlivých kategoriích byla udělena tři ocenění v podobě výbrusu achátu a sklenic se znakem klubu s pamětním diplomem. Všech 17 zúčastněných žáků rovněž získalo prestižní ocenění a stavebnice modelů.

Absolutním vítězem soutěže se stal tentokrát Jiří Brůna ze Žďáru nad Metují s modelem letounu Albatros D.III a z rukou starosty města Nová Paka Josefa Cogana převzal vítězný pohár. V samotném závěru akce ještě proběhlo vylosování divácké tomboly.

Organizátoři děkují městu Nová Paka, centru Militký a místním firmám za jejich podporu, bez které by se akce neuskutečnila. Divákům a příznivcům rovněž děkujeme za jejich hojnou účast a budeme se těšit na další setkání při příštím ročníku Novopackého šutráku.   za IPMS Krkonoše z.s. Radim Karel