Kostelec – Malá víska ležící na Jičínsku se s pouhými dvaceti devíti platnými voliči stala nejmenší obcí v okrese, ve které se konaly krajské a senátní volby. Nejmladší voličkou se stala samotná předsedkyně komise Marta Velartová, která na začátku října oslavila své devatenácté narozeniny a tyto volby byly její premiérou. V Kostelci volili na obecním úřadě, který je součástí hospody. Svůj hlas zde odevzdalo devatenáct voličů, což je 65,52 procenta. 

Volby bez incidentů

Jičínsko a Hořicko – Volby proběhly v klidu a bez konfliktů, potvrdili to strážníci městské policie. „Podle mých informací vše proběhlo bez komplikací a nikde nedošlo k žádným výtržnostem," sdělil velitel jičínských strážníků Karel Juryca. Jak nám potvrdil jeden z hořických strážců pořádku, ani tam nemuseli řešit žádné přestupky. 

Paní Růženka čekala na komisi

Stav – Už deset minut před čtrnáctou hodinou postávala v pátek před zdejší knihovnou Růžena Klosová, nejstarší volička této podkumburské obce. Čtyřiadevadesátiletá paní Růžena je ve svém věku stále fit, k volbám dorazila sama. Na Stavě mělo právo volit osmdesát občanů. (kov)

Dveře úřadu se otevřely poprvé

Ohaveč – Zdejší volební místnost voněla novotou. Volby se tu totiž konaly v novém obecním úřadě, který se nachází ve starém kompletně zrekonstruovaném rodinném domě. Šedesát pět místních voličů tak mělo poprvé příležitost nahlédnout do jeho prostor, které si nejen volební komise velice chválila. „Jsme maximálně spokojeni. Máme tu vše, co potřebujeme," shodují se jednohlasně. K urnám nakonec dorazilo třicet čtyři lidí, tedy 52,31 %. 

Největší volební účast v Sekeřicích

Jičínsko – Nejméně voličů přišlo v pátek a v sobotu k urnám v obci Střevač, kde byla účast pouhých 17,39 procenta. Druhou nejmenší účast měli v Kozojedech – 20,38 % a na třetím místě skončila Zelenecká Lhota s 21,37 procenta.
Nejvíce voličů naopak zaregistrovali v Sekeřicích, a to 70,31 procenta. V Kostelci, nejmenší obci v regionu, odvolilo 65,52 procenta voličů a v Rašíně 62,90 procenta. V Dílcích si pak splnilo svoji povinnost 55,81 % voličů a v Bílsku 55,79 %. 

Poslední v knihovně

Jičín – Pouhých pár minut před uzavřením volebních místností přiběhl do knihovny Václava Čtvrtka šedesátiletý Miloš Radoberský. Byl zde tak posledním voličem, který vhodil do urny svůj hlas. „Dřív jsem to prostě nestihl. Měl jsem hodně práce, ale k volbám jsem chtěl jít. Volil jsem pouze do kraje, tam jsem neměl problém, jelikož jsem od začátku věděl, komu svůj hlas dám. Volební kampaně jsem nesledoval, šel jsem prostě po konkrétním jménu. Do senátu jsem nevolil, protože tam jsem si jednoduše nikoho nevybral, nikdo mě nezaujal," prozradil Miloš Radoberský.